Kubík a autíčko – milý příběh pro všechny kluky

Hledáte příjemné čtení pro svého prvňáčka? Baví vaše děti auta a hezké příběhy? Novinka od Elišky Mauleové, kterou vydala Grada pod značkou bambook se vám a vašim dětem bude rozhodně líbit. Tak neváhejte, pohodlně se usaďte, čtení začíná. 

Jaký příběh na vás v knize vlastně čeká?

Kubíček je chlapec, který má sestřičku Lucinku, rád si hraje s ní, ale nejvíce se svým červeným autíčkem. Zažije s ním spousty legrace a báječného dobrodružství. Jednou vyrazí Kubíček se svým autíčkem na výlet. Při hře se svým červeným kamarádem potká mnoho dopravních prostředků. Nejdříve bagr, jeřáb, pak sanitku, hasiče, traktor, také rybářskou loďku, letadlo, vlak, třípatrový trolejbus a nakonec tramvaj. Jelikož toho Kubíček stihl opravdu hodně zažít, vrací se s autíčkem do garáže velice unavený. Moc se těší do postýlky. Tak běžte milé děti spinkat také.

Knihu jsem přečetla za krátkou chvíli a moc mě potěšila svým obsahovým zaměřením. Jelikož dopravní prostředky mají děti moc rády, bude tato kniha jasná volba pro mé „školkové „děti na téma dopravy. Už vidím kluky, jak se hned do červeného autíčka zamilují. Příběh má 88 stran a čte se velice dobře. Jedná se o knihu, která je určena prvňáčkům, kteří začínají číst. Výhodou je menší množství textu a převaha obrázků. Knihu jistě ocení učitelky mateřských škol pro společné předčítání s dětmi a nejen ony. Obrovské plus dávám této knize za její veselé a barevné obrázky, které se budou dětem rozhodně líbit. Autorce se moc povedly. Myslím si, že se bude líbit nejen dětskému, ale i dospělému oku.

Pokud máte doma prvňáčka, který možná nerad čte, věřte, že kniha Kubík a autíčko se mu bude moc líbit a rozhodně se do ní rychle začte. Kluci milují autíčka od malička až do dospělosti, věřím, že tatínkové si rádi tuto knihu také vezmou a začnou číst.

Autor: Eliška Mauleová

Ilustrace: Eliška Mauleová

Žánr: čtení pro prvňáčky

Vydáno: 2020, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 88

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-271-1387-3

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *