Kouzelný ostrov – román o přátelství a nových začátcích

Hledáte příjemné čtení na léto? Chcete si přečíst zajímavou, inspirativní knihu o přátelství, lásce i nových začátcích? Brenda Bowenová je autorkou novinky Kouzelný ostrov, kterou vydala Grada Publishing od značkou Cosmopolis. Pojďte si užít příjemnou letní pohodu a nejen to. 

Lottie a Rose, obě kamarádky, které si potřebují odpočinout od manžela, či zlobivých dětí. Jednoho dne objeví na nástěnce v mateřské škole v Brooklynu inzerát na hezkou chatu k pronajmutí na Little Lost Island Maine. Zpočátku se jim tato myšlenka zdá bláznivá, ale nakonec se uskuteční. Obě odjíždí na dva měsíce. Před nimi se otvírá zajímavá zkušenost. Plno dobrého jídla, procházky, příjemný vítr ve vlasech, vzpomínky, četba, prostě to, na co běžně nemají čas. Během pohybu potkávají mnoho zajímavých lidí, kteří je určitým způsobem ovlivní. Je taková změna opravdu veliká?

Tato kniha se mně moc líbila a zaujala svým zajímavým námětem. Dvě ženy odjedou od svých problémů, starostí si doslova do písmene vyčistit hlavu. Je taková změna vždy žádoucí? Dozví se o sobě něco nového? Něco zajímavého?

Román je příjemnou letní četbu, při které se určitě odreagujete, srovnáte si vlastní myšlenky v hlavě, možná díky tomu začnete dělat některé věci jinak, možná i jinak přemýšlet o tom, jaký vedete život, zda vás naplňuje a co vše vám přináší. Moje subjektivní hodnocení románu je určitě pozitivní. Je zajímavým přínosem, jelikož máte pocit si udělat v sobě pořádek. Popřemýšlet nad sebou, zastavit se, zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme, čeho chceme dosáhnout.

Čeká vás příběh o přátelství, lásce a nových začátcích.

Kniha je rozdělena na 31 kapitol a má celkem 280 stran. Začíná poděkováním autorky.

Knihu bych doporučila všem, co ve svém životě tápou, mají podobné problémy jako hlavní hrdinky, potřebují ten impuls pro změnu svého života a nejen jim.

Několik slov o autorce:

Brenda Bowenová, bývalá nakladatelka a redaktorka, strávila několik let ve Velké Británii. Pod pseudonymem Margaret McNamara napsala přes čtyřicet oceňovaných knih pro děti. Kouzelný ostrov je její knižní debut pro dospělé čtenáře. V současnosti pracuje jako literární agentka a bydlí v New Yorku, ale v milovaném Maine se snaží prožít každé léto.

Autor: Brenda Bowenová

Přeložila: Monika Kittová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 280

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-271-0170-2

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *