Dva netopýři na talíři – případ pro malé detektivy

Máte rádi napětí a detektivní příběhy? Hledáte pro své děti skvělou knížku? Dagmar Medzvecová je autorkou i ilustrátorkou knihy Dva netopýři na talíři. Tato kniha, která nadchne nejen dětské, ale i dospělé čtenáře vás bude rozhodně bavit. Pojďte se tedy společně se mnou začíst do novinky vydavatelství Grady, která vychází pod značkou bambook. 

Co vás v této knize čeká? Především 11 detektivních příběhů, které vás rozhodně zvednou ze židle a společně s Páťou a Gabčou budete chtít prožít jedno velké prázdninové dobrodružství s detektivní zápletkou. Páťa a Gabča, dva nerozluční školáci si užívají začátek prázdnin návštěvou cukrárny. Když ale uvidí na talíři dva netopýry, začnou se ve městě dít divné věci. Razítko těchto netopýrů se objeví i na ukradených věcech. Během krátké doby se ztratí několik věcí. Školáci začnou tyto krádeže řešit. V noci vychází ven a pátrají po zloději. Podaří se jim nakonec zloděje dopadnou? Jakou roli bude v jejich pátrání hrát jejich spolužák Bruno? Jak to s ním nakonec dopadne? Tak to už se dozvíte, pokud si tento příběh přečtete.

Kniha je určena dětem od 9 let.

Nerozlučné kamarády Páťu s Gábou čekají letní prázdniny a spolu s nimi jedno velké detektivní dobrodružství.

Kniha se mě moc líbila a musím říci, že se autorce moc povedla. Odvedla opravdu precizní práci. U knihy jsem se zasmála, přemýšlela, kdo je za krádež vlastně vinen. Ilustrace jsou velice milé a krásně doplňují texty příběhu. Kniha je srozumitelně psaná, je čtivá. Způsob vyprávění této autorky mám moc ráda a nikdy se u jejich knih nenudím.

Jednotlivé kapitoly jsou od sebe odděleny barevnou dvoustranou, což se mě moc líbilo a vždy jsem měla přehled, o čem další kapitola bude.

Tato kniha je skvělá volba na společné čtení rodičů s dětmi. Je vhodné klást důraz na dramatičnost v hlase, což způsobí větší napětí a možná se ti menší děti budou i bát.

Ukázka z knihy:

„Hm, hm, to je opravdu divné,“ přemýšlel Páťa. „A nevšimla jste si něčeho podezřelého předchozí den?“ vyptával se jako zkušený detektiv.

„Vůbec ničeho. Nikdy se mi tady neztratila jediná lžička,“ zavzpomínala paní Sladká.

„A co ti dva netopýři na talířích? Nebyly to právě ty talíře?“ zapojila se do výslechu i Gába.

„Jací netopýři? V cukrárně? Jak jste na to, děti, přišly?“ zasmála se paní Sladká.

Páťovi s Gábou bylo hned jasné, že o netopýrech na talířích nemá paní Sladká sebemenší tušení. Rychle se s ní rozloučili a vyběhli ven z cukrárny.

 

Autor: Dagmar Medzvecová

Ilustrace: Dagmar Medzvecová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 80

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN 978-80-271-1715-4

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *