Homeopatie a děti – 2., přepracované a doplněné vydání

Mají vaše děti vleklé zdravotní problémy se kterými si běžná medicína neví rady? Používáte homeopatika? Studujete medicínu a potřebujete nějaké informace z oblasti homeopatie? Tak je tato příručka určena právě vám. Autorem je zkušený dětský lékař Tomáš Karhan. Pojďte se na to společně se mnou podívat. 

Hned na začátku příručky naleznete několik slov o autorovi i jeho úvodní slovo, proč vlastně knihu napsal. Dále je kniha rozdělena na 5 částí podle věkových kategorií dětí. Od novorozenců až po školáky. Homeopatické léky nahrazují léky chemické a mnohdy doplňují běžnou léčbu. Mnohde klasická medicína dosud nenabídla konkrétní lék, jindy lze klasickou léčbu homeopatiky vhodně doplnit a podpořit. Jaké zdravotní problémy autor v této publikaci řeší? Je to především novorozenecká žloutenka, průjem, zácpa, potíže s imunitou, časté rýmy, potíže se spaním, úrazy, poranění, opakované záněty středního ucha, vedlejších nosních dutin, zvětšená nosní mandle, angíny, laryngitidy, opakující se kašel, infekce močových cest, kožní problémy, růstové bolesti končetin a mnoho dalších zdravotních problémů. Na konci naleznete seznam použité literatury pro ty, kteří se chtějí dále touto problematikou zabývat.

Knihu ocení rodiče dětí, které řeší různé zdravotní problémy u svých potomků, dále studenti homeopatie, praktikující homeopati a pracovníci lékáren.

Kniha je opravdu zajímavá a neměla by chybět v knihovničce žádného rodiče. Jelikož zdravotní potíže rodiče se svými dětmi řeší od útlého věku. Často se jedná o svízelné potíže, na které běžné léky nezabírají a tato příručka bude zajisté vhodným pomocníkem, po kterém rodiče často sáhnou. I když jsem vystudovala obor všeobecná sestra a používám klasické léky, k homeopatické léčbě jsem se také několikrát přiklonila. Musím říci, že počátek užívání homeopatik nebyl jednoduchý, příznaky se zhoršily a prohloubily, ale vydržela jsem, jelikož jsem docházela k jedné paní, která se zabývala homeopatií a Bachovými esencemi a musím říci, že mě moc pomohla. Věřím, tedy jak klasické, tak i alternativní léčbě. Jak se říká, že nic se nemá přehánět a nejít dogmaticky cestou, kdy odmítáme klasickou chemickou léčbu, ale i tu homeopatickou. Autor detailně popsal potíže, které mohou rodiče řešit, dále přesnou medikaci léku, které na daný problém můžete používat. Líbí se mě obsahové zpracování knihy. Je srozumitelně psaná, přehledná. Takže pokud hledáte daný problém, můžete se orientovat podle věku vašeho dítěte, také též podle obsahu, kde najdete daný zdravotní problém, který potřebujete řešit.

Několik slov o autorovi:

Tomáš Karhan vystudoval 3. lékařskou fakultu UK v Praze. Působil na Klinice dětí a dorostu FN Královské Vinohrady. Počátkem devadesátých let 20. století začal pracovat jako praktický dětský lékař. Před třiceti lety založil poradnu konstituční homeopatie. Působil ve výboru České lékařské homeopatické společnosti jako místopředseda. V roce 1999 založil časopis Homeopatické listy a osm let je vedl jako šéfredaktor. Je autorem mnoha odborných textů o homeopatii. Je ženatý, má dvě děti. Ve volném čase hraje rekreačně golf a rád cestuje. Obvykle opět za homeopatií na kongresy a konference, převážně v zahraničí.

Autor: Tomáš Karhan

Recenzovala: MuDr. Eva Kettmannová

Žánr: metodická příručka, edice pro rodiče

Počet stran: 184

Vydáno: 2020, vydala Grada Publishing, a.s., Praha

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-271-1316-3

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *