Copak ze mě bude? Fascinující proměny ve světě zvířat i rostlin

Příroda je tak fascinující, krásná, prostě úžasná. Kdykoli se v přírodě zastavíte a začnete pozorovat, věřte, že vždy je na co se dívat. Přeměny vajíčka v dospělého jedince, ze semínka nádherná rostlina, tomu říkám zázrak. Svenja Ernsten je autorkou knihy Co ze mě bude? a provede vás světem různých proměn od A až do Z. Vypravte se na dobrodružnou cestu plnou překvapení. Věřte, že rozhodně nebudete litovat. Čeká vás báječná podívá, kdy nebudete chtít přestat si knihu prohlížet a číst. 

Autorka rozpracovala různé proměny zvířat i rostlin, tak jak tomu je doopravdy v přírodě. Čeká na vás celkem 13 proměn. Z malých bílých teček se nakonec vyvine nádherná červená muchomůrka, z maličkého jadérka vyroste malý stonek a nakonec obrovský strom. Každá tato proměna je detailně rozpracovaná na dvoustraně, doplněna přehlednými obrázky, krátkými texty i popisky, které vám usnadní orientaci v textu.

Tuto publikaci bych doporučila rodičům či prarodičům, zvídavých dětí, kteří chtějí své děti překvapit nádhernou knihou, dále učitelkám mateřských škol, i základních, kteří hledají pro své děti zajímavou knihu, ale především všem milovníkům přírody různého věku.

Kniha mě zaujala svým tematickým zaměřením o přírodě, jelikož jí mám moc ráda a všechny knihy o ní mě vždy fascinují. Publikace je srozumitelná, čte se velice dobře, krátké texty neodvádí pozornost od nádherných obrázků, které se ilustrátorce moc povedly.

S knížkou si autorka i ilustrátorka dala moc záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému. Moji synové byly touto encyklopedií naprosto nadšeni. Pokud si knihu dobře přečtete a prohlédnete společně s dětmi, věřte, že v jejich hlavičkách vyvstane mnoho všetečných otázek. Pomocí této publikace pro vás bude hračka na ně odpovědět.

Na 31 stranách zažijete báječnou procházku přírodu, ze které se nebudete chtít jen tak vrátit.

V knize se dozvíte o proměnách mnoha zvířat i rostlin. Např. slepice, motýl, chroust, vážka, žába, polární liška, dále také tulipán, pampeliška, jabloň, borovice, brambory a mnoho dalších.

Několik slov o autorce:

Autorka se jmenuje Svenja Ernsten. Už jako malá  holčička si ráda vymýšlela příběhy a milovala knížky. Narodila se v Berlíně. Vystudovala učitelství pro základní školy v Münsteru, kde posléze také vyučovala na základní škole. Dnes sama píše knížky pro děti, v nichž svým dvěma ratolestem ráda vysvětluje svět kolem nás.

Ilustrátor se jmenuje Tobias Pahlke. Když mu byly čtyři roky, při sbírání borůvek se sám od sebe naučil rozpoznat užovku obojkovou, slepýše a zmiji. Od té doby jeho nadšení pro přírodu už jen rostlo. Vystudoval design v Hamburku a od roku 2009 pracuje jako ilustrátor na volné noze a zaměřuje se především na přírodu. Z jeho kreseb číší láska k ní a cit pro její pozorování.

Grafička se jmenuje Manuela Ancutici. K lítosti zúčastněných dospělých si zkrášlovala a upravovala knížky už jako malá, zatímco nadšení pro hmyz a jiné lezoucí potvůrky příliš nesdílela. Láska ke knihám ji však zůstala. A protože jí práce na všech těch krásných knihách tolik bavila, dokonce se naučila tak trochu mít ráda hmyz.

Kniha je určena dětem od 4 let a nejen jim.

Autor: Svenja Ernsten

Přeložila: Barbora Špundová

Ilustrace: Tobias Pahlke

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Nakladatelství KAZDA, Brno

Počet stran: 31

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-88316-70-1

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *