Cestovatel časem – vynálezy – nahlédni do světa vědecko-technických vynálezů

Víte, že obyčejná tužka vznikla už v roce 1565 v Anglii a kdo byl James Watt či Alexander Fleming? Kniha Cestovatel časem – vynálezy vám nejen na tyto, ale mnohem více otázek odpoví. Čeká vás dobrodružná cesta časem od historie až po současnost. A že se toho opravdu hodně událo. 

Knihou vás provede Albert Einstein, který vás vítá na cestě časem. Čeká vás mnoho vynálezů a objevů a to např. vynález písma, kola, mlýna, různých hudebních nástrojů, či dopravních prostředků, dále krevních skupin, různých léků jako je penicilin, digitálního fotoaparátu, osobního počítače a mnoho dalších zajímavých věcí. V této příručce se časově dostaneme do roku 3500 př. n. l a až do roku 1900. Vynálezy a objevy jsou postupně řazeny, detailně popsány s kreslenými obrázky. Na konci knihy autoři přidali časovou osu, do které zanesli různé objevy a vynálezy od prvopočátku až do současnosti. Abecední rejstřík usnadní lepší orientaci v knize.

Vydej se s námi na cestu časem a nahlédni do světa vědecko-technických vynálezů. Čeká vás velké dobrodružství, v němž se i mnoho dozvíte z naší historie. Pohodlně se usaďte a pojďte se společně se mnou vypravit na dobrodružnou cestu. Těšit se můžete na Alberta Einsteina, velmi důležitého vědce z naší historie, který vám vše dopodrobna povypráví a vysvětlí.

Kniha je naprosto báječná. Je přehledná, plná krásných ilustrací i zajímavostí z oblasti objevů a vynálezů. Publikace je určena pro děti od 6 let a nejen jim. Knihu ocení rodiče a prarodiče zvídavých dětí, učitelky mateřských i základních škol pro práci s dětmi. Velice se mně líbí její obsahové zaměření, jelikož letos nás v naší mateřské škole čeká projekt „Technologie v čase,“ tak tato kniha mně bude velice nápomocna. Velké plus této publikaci dávám za abecední rejstřík, který nám pomůže najít ten daný vynález, který vlastně hledáte.

Ukázka z knihy:

Leonardo da Vinci žil v Itálii a věnoval se umění i vědění. Patřil k takzvaným renesančním osobnostem, což znamená, že vynikal v mnoha oblastech lidské činnosti. Byl malířem, sochařem, hudebníkem, architektem, přírodovědcem, anatomem, básníkem, spisovatelem, filosofem, vynálezcem i konstruktérem. Zachovaly se jeho plány i různých létajících strojů, ponorky, ale také kalkulačky, auta či vrtačky. Vytvořil jeden z nejslavnějších portrétů všech dob, obraz Mona Lisa. Rozhodně byl velmi důležitá osobnost v různých oblastech a určitě stojí za zmínku.

V roce 1447 Johanes Gensgleisch řečený Gutenberg přišel s nápadem zhotovit kovové tiskové formy pro jednotlivá písmena a sázet (skládat) z nich texty. Odpadla tak nutnost vyrývat předlohu ze dřeva pro každou stranu knihy zvlášť. Díky tomu se tisk velmi zlevnil a rychle se rozšířil po celém světě. Neskutečný vynález díky kterému si dnes můžeme tuto knihu přečíst. Vynález knihtisku je prostě ten největší vynález, o kterém nesmíme zapomenout hovořit.

Několik slov o autorovi:

Oldřich Růžička

Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a více než 12 let působil jako učitel na základní škole a následně na gymnáziu. Po opuštění pedagogické dráhy začal pracovat jako redaktor, posléze šéfredaktor a publisher v nakladatelství Computer Press, kde stál mimo jiné u zrodu nově vznikajících redakcí knih pro děti a mládež, redakce hobby literatury a dalších oblastí non-fiction literatury. V roce 2007 založil nakladatelství B4U Publishing, které se od svého počátku zaměřilo na tvorbu knih pro děti a orientovalo se převážně na zahraniční trhy. Jeho knihy byly přeloženy do více než padesáti jazyků a prodávají se ve čtyřiceti zemích pěti kontinentů.

Autoři: Oldřich Růžička, Silvie Sanža

Ilustrace: Jan Klimeš

Žánr: encyklopedie

Vydáno: 2017, Pro nakladatelství Albatros Media připravilo nakladatelství B4U Publishing, Praha

Počet stran: 40

Vazba knihy: vázaná s potahem z jiného materiálu

ISBN 978-80-00-04911-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *