Alenka lékařka – kniha o našem těle

Víte, jak funguje naše lidské tělo? Myslíte, že můžeme slyšet myšlenky? Hledáte pro své děti zajímavou knihu, která je pobaví, ale také vysvětlí zákonitosti lidského těla? Novinka Zuzany Pospíšilová Alenka lékařka je velice milá a poučná kniha. 

Alenka má mladšího brášku Kubíka a maminku lékařku. Moc si přeje být dospělá a léčit lidi jako její maminka. Oba chodí za maminkou do práce, do její ordinace a moc si to užívají. Ona jim vždy všechno trpělivě vysvětluje a ukazuje. Tentokrát se jim zalíbil fonendoskop. K čemu vlastně takový fonendoskop je začnou sourozenci zjišťovat a postupně zkoumat na vlastním těle. Co se dá těmi speciální oušky vlastně slyšet? Jak fungují naše srdce, plíce a střeva? Co je to pulz? Čím dýcháme a vylučujeme? Co je hlas a jak vzniká? Můžeme přemýšlení slyšet? Na tyto a ještě mnohem více otázek jim maminka postupně odpovídá. Součástí knihy jsou podrobné obrázky lidského těla, co vše máme na těle, jak vlastně vypadáme. Jednou přijede na návštěvu teta Lucie s Dominičkou. Jak jí se bude fononedoskop líbit se dozvíte, když si tuto novinku vydavatelství Grada vydané pod značkou Bambook přečtete.

Na konci knihy naleznete hádanky, rébusy, doplňovačky a správná řešení týkající se otázek o lidském těle.

Kniha je určena pro předškoláky a mladší školáky. Dále také pro učitelky mateřských i základních škol, které hledají inspiraci, jak svým svěřencům vysvětlit, jak to naše lidské tělo vlastně funguje.

Moc jsem se při čtení bavila. Mám ráda humor autorky i ilustrace Drahomíra Trsťana. Na knižním trhu je nepřeberné množství encyklopedií i atlasů týkající se lidského těla, ale podobná kniha s příběhem, obrázky a hádankami rozhodně doteď chyběla.

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Drahomír Trsťan

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2019, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 64

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-271-0539-7

Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti. Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *