Pět domácích prostředků, které nahradí celou drogerii – báječná příručka do každé rodiny

Máte doma malé děti? Není vám lhostejné, co doma používáte, s čím uklízíte, či perete? Chcete se podílet na ochraně životního prostředí pro vaše potomky? Tak právě vám je určena báječná příručka s názvem Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii. Pojďte se na to společně se mnou podívat. 

Možná vás napadne otázka, tak jako mě, proč bych si vlastně měla vyrábět svou vlastní kosmetiku? I já jsem si tuto otázku několikrát položila. Mám dva syny, velkou domácnost, zahradu, ráda pěstuji různé bylinky, suším je, vyrábím krémy na ruce, tekutá mýdla. Říkáte si proč? Protože mě to baví, dělám to ráda, ta radost z vlastně vyrobených produktů je tak báječná, ale především proto, protože vím, co si do své kosmetiky dám, ušetřím tím peníze a vím, že výrobky bez konzervačních látek se sice dříve zkazí, ale šetří přírodu. Když jsem poprvé uviděla tuto knihu, zajásala jsem. Kyselinu citrónovou a jedlou sodu mám opravu ráda a v kuchyni a při tvoření využívám velice často. Tato kniha vás provede ekologických životem ve své domácnosti i jak pečovat o vaši zahradu, i jak si různé čističe vyrobit, jak je vlastně používat, dále jakou kosmetiku na tělo si můžete vyrobit, také co dobrého k jídlu lze pomocí těchto pomocníků vyrobit. Hned na začátku naleznete informace o jmenovaných pěti zázračných surovinách, bez kterých se už odteď neobejdete. Na konci knihy máte prostor pro poznámky k vašim výrobních pokusům a procesům.

Najdete zde návod na výrobu univerzálních čistících prostředků pro celou domácnost, jak vyčistit domácí spotřebiče, jak pečovat o koupelnu, WC, jak prát ekologicky, jak vyrobit prostředky na mytí vlasů, ústní hygienu, péče o pokožku. Najdete zde tipy a triky na  zavařování a přípravu různých dobrot. Také se zde dozvíte, jak odstranit různé škrábance a skvrny v domácnosti, jak pečovat o zdraví vás a vašich domácích mazlíčků. Autoři mysleli i na péči o rostliny, o vaši zahradu či jak si poradit s různými škůdci. Radost budou mít i muži, jelikož zde najdou kapitolu o péči o jejich motorové mazlíčky.

O jaké suroviny je vlastně v celé knize řeč? Je to především jedná soda, prací soda, ocet, kyselina citrónová a jádrové mýdlo.

Ukázka z knihy:

Jedlá soda je pravděpodobně nejpodivuhodnějším z našich pěti domácích prostředků, všestranně se využívá již po několik tisíciletí. Ve starém Egyptě se používala například přírodní směs z jedlé sody, sody a soli k očistným rituálům a k mumifikaci. Jedlá soda ale v žádném případě není nějakým zastaralým přežitkem z dob našich prababiček. I dnes byste v každodenním životě, na poli výživy nebo zdraví sotva našli oblast, kde by jedlá soda nemohla být užitečná!

Přirozeně se vyskytuje v afrických a severoamerických nalezištích a dodnes se zde těží. Převážná část se ovšem získává chemickým procesem z přírodní kuchyňské soli. Jedlá soda je navíc obsažena v mnoha minerálních vodách a léčivých pramenech.

Jakožto levný a vysoce účinný prostředek nachází jedlá soda mnohostranné uplatnění. Působí jemně, ale efektivně, je zcela přírodní, šetrná vůči životnímu prostředí a není toxická.

Více jak 300 návodů a 33 receptů, které ušetří naše peníze i životní prostředí. Kniha je naprosto báječná a doporučím ji všem, co není lhostejné, jak se starají o sebe a svou domácnost, dále těm, co rádi experimentují a baví je si vytvářet věci po svém. Kniha mě zaujala a musím říci, že jsem v ní  našla mnoho inspirativních článků i námětů, jak vylepšit naši domácnost. Jelikož mě moc baví tvoření, určitě využiji řadu receptů. Např. na výrobu šumivých tablet do koupele, přípravek na podlahy či WC čistič. Jako malá holka jsem vždy fascinovaně sledovala moji babičku, která po domácku vařila mýdlo na praní. Tehdy jsem nevěděla, že mě to také bude tak bavit vyrábět různé domácí produkty. Kniha je přehledná, plná inspirativních článků a každý si v ní najde to své pro svou domácnost i péči o všechny členy rodiny. Je doplněna řadou fotografií i přesných postupů, jak vyrobit domácí čističe.

Autor: kolektiv autorů

Přeložila: Monika Řezníčková

Žánr: příručka

Počet stran: 192

Vydáno: 2019, Nakladatelství KAZDA, Brno, 2.dotisk 1. vydání

Vazba knihy: paperback

ISBN: 978-80-907197-6-7

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

Více informací naleznete zde: https://www.knihykazda.cz/o-nakladatelstvi/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *