Dárky – zkuste to doma sami

Více než 100 praktických nápadů na vlastnoručně vyrobené dárky

Darovat dárek vlastnoručně vyrobený od srdce je krásné. A že se na to necítíte? Nebojte, s touto báječnou příručkou vám to půjde opravdu od ruky. Pojďte se společně se mnou inspirovat či pokochat, co všechno lze doma vyrobit a věřte, že je toho hodně a je to snadné a není ani příliš nákladné. 

Na začátku knihy naleznete seznam použitých zkratek, úvod – proč vlastně dáváme dárky a na jaké slavnosti lze dárky vlastně vyrobit. Dále zde najdete návody, náměty, či tipy na různé dárky, jak je jednoduše vyrobit. Dárky jsou rozděleny do 9 kapitol, podle toho, kde vznikají, ať už je to v kuchyni, z přírody, či jak jsou vyrobeny např. pomocí ručních prací, ale také komu tj. třeba pro děti, ale především s láskou, pro toho, koho chceme obdarovat. Recepty a návody jsou detailně popsané s podrobným postupem přípravy i výslednou fotografií.

Na webové stránce smarticular.net/geschenke najdete nejaktuálnější informace k této publikaci, můžete také napsat svoje připomínky, chválu, případně kritiku, na cokoli se zeptat a přečíst si případná vylepšení jednotlivých tipů a nápadů. Najdete zde i jednotlivé tipy a nápady, případně doplnění k nim, a také aktuálnější informace.

Smarticualar.net – portál s nápady pro jednoduchý a udržitelný život

Kniha se mně moc líbila a bude pro mě velkou inspirací. Jelikož moc ráda vyrábím různé dárky z bylinek, ale třeba i z papíru, rozhodně zde najdu mnoho inspirací. Je přehledná, srozumitelná. Je vhodná i pro začátečníky, kteří s tvořením nemají příliš zkušeností a možná si doteď netroufali pustit se do výroby. Díky této příručce to bude snadné. Krok za krok je tato příručka provede, aby zvládli vyrobit krásný dárek pro své blízké. Materiály, které budete k výrobě dárků potřebovat nejsou příliš drahé nebo těžko dostupné. Lze je koupit v obchodech s tvořením, ale třeba i na internetu. Velice mě zaujal návod na výrobu Inhalační tyčinky při rýmě a také využití éterických olejů při výrobě různých dárečků. Z této edice smarticular mám již několik knih a musím říci, že jsou velice povedené. Příručku doporučím všem tvořivým duším, ale i těm, kteří teprve začínají a možná mají trochu obavy. Rozhodně nemějte. Je to tak snadné.

Ukázka z knihy:

Éterické oleje pro klidný spánek

Níže uvedené éterické oleje mají uvolňující a uspávací účinky. Proto jsou do rozprašovače velmi vhodné.

 • Vanilka – zklidňuje, pomáhá proti stresu a vnitřnímu neklidu
 • Heřmánek – snižuje úzkost a rozjasňuje mysl
 • Pomerančový květ – má uklidňující a posilující účinek
 • Levandule – podporuje spánek a uvolňuje
 • Mandarinka – zklidňuje a snižuje úzkost, vhodný i pro děti
 • Pelargonie – má harmonizující a povzbuzující účinky
 • Majoránka – pomáhá proti nespavosti a nervozitě
 • Chmel – podporuje spánek a uklidňuje
 • Meduňka – snižuje úzkost a podporuje spánek
 • Borovicový olej – uvolňuje a rozjasňuje mysl

Do individuální směsi na dobrou noc můžete dát buď jeden jediný éterický olej, nebo jich můžete zkombinovat několik.

Inhalační tyčinka proti rýmě

Inhalování je při lehkém nachlazení nejefektivnějším způsobem, jak se rychle zase volně nadechnout. S inhalační tyčinkou a správnými protizánětlivými éterickými oleji, které zklidní otok, to bude hračka i na cestách nebo kdykoli je potřeba. Proto bude taková tyčinka vhodným dárkem zejména v zimě, tedy v hlavní sezóně onemocnění horních cest dýchacích.

Na výrobu inhalační tyčinky potřebujeme:

 • Uzavíratelnou úzkou lahvičku s obsahem cca 10 ml
 • Trochu vatičky nebo čtvereček celulózy nebo bio bavlny, na který oleje nanesete

Následující éterické oleje se obzvlášť osvědčily, protože podporují vylučování hlenu, zabíjejí zárodky bakterií a přesto zklidňující nosní sliznici.

10 kapek smrkového jehličí

10 kapek eukalyptu

3 kapky jemné levandule

Postup přípravy:

Do lahvičky opatrně vsuňte vatičku nebo srolovaný bavlněný čtvereček. Případně si pomozte dřevěnou špejlí. Použijte takové množství, aby byla lahvička plná, ale vatička ne příliš stlačená.

Éterické oleje dokapávejte, aby jimi vatička nebo látka nasákla. Nakonec nádobku pevně uzavřete.

Přeložila: Markéta Kliková

Žánr: příručka

Počet stran: 194

Vydáno: 2022, Nakladatelství KAZDA, Brno

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-7670-088-8

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

Více informací naleznete zde: https://www.knihykazda.cz/o-nakladatelstvi/

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *