Velikonoční tvoření-šikovné ruce

Velikonoce se už kvapem blíží a možná přemýšlíte, jak si vyzdobit svůj dům či být. Sylva Šporková, autorka knihy Velikonoční tvoření vám s tím rozhodně pomůže. 

Co v knize najdete? Především to, co jsou Velikonoce, proč je vlastně slavíme, dále také jaké materiály a techniky lze při výrobě dekorací použít. Součástí publikace jsou návody na tvoření jarních dekorací, věnečků a různé náměty na zdobení kraslic. Autorka nezapomněla i na doplňky pro velikonoční stolovaní, které je také o těchto svátcích velmi důležité.

Můžete si vyrobit drátované kraslice, zdobit je konturkami, popraskaným efektem, klasicky rozpuštěným voskem, ubrousky technikou decoupage, patchworkem. Vyrobíte si zvířátka, papírové košíčky či velikonoční rozetky, dále také jarní věnečky z papíru, březových větviček, vrbových proutků.

Publikace je plná zajímavých a krásných námětů na výrobu dekorací z ozdobného papíru, přírodnin, látek, pomocí barev, ubrousků, drátků, z pedigu. Jedná se o materiály, které běžně koupíte v papírnictvích, domácích potřebách, nebo také najdete v přírodě. Postupy na výrobu jsou detailně a srozumitelně popsané, se seznamem potřebných pomůcek, krok za krokem vás dovede až k výslednému výrobku s fotografiemi.

Kniha se mně moc líbila, jelikož jsem od malička tvořivá duše, každá příručka, kniha či tvořivý časopis mě nenechává chladnou. Doma mám obrovskou zásobu, takže je vždy z čeho čerpat. V současné chvíli jsou u mě Velikonoce velmi aktuální. Hledám, připravuji tvořím na jarní výstavu, která nás čeká. Tato příručka mně je velkým pomocníkem. Její obsahové zaměření potěší všechny tvořilky, jak malé, tak i velké. V této edici vyšly i další tituly. Šperky z tekutého polymeru, Kouzlení s razítky, Malujeme na sklo, Quilling a mnoho dalších publikací. Pojďte se společně se mnou a Sylvou Šporkovou nechat inspirovat, vyzdobit si svůj dům či byt, zrelaxovat se při vzájemném tvoření. Velikonoce jsou tu totiž co nevidět.

Ukázka z knihy:

Velikonoce jsou hlavním křesťanským svátkem, kdy se vzpomíná Ukřižování a Zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Jsou ale také slaveny jako svátky přicházejícího jara spojené se starými lidovými tradicemi. Velikonoční tradice navazují na původně pohanský svátek jara, slavený v období jarní rovnodennosti, proto jsou jejich symboly nejen křesťanské, ale i jarní. V souvislosti s těmito svátky je třeba zmínit i židovský svátek Pesach, který se slaví na počest vysvobození Židů z egyptského zajetí. Jméno Velikonoc je odvozeno od Velké noci (noc, kdy vstal Ježíš Kristus z mrtvých).

Velikonoce nemají přesně stanovené pevné datum. Připadají vždy na neděli po prvním jarním úplňku (jaro začíná 21.března). Velikonoční neděle může mít proto datum mezi 22.březnem a 25.dubnem. Každý den ve velikonočním-pašíjovém (pašije-vyprávění o utrpení a smrti Ježíše Krista) týdnu má svůj název.

Několik slov o autorce:

Sylva Šporková-novinářka, výtvarnice, vede kurzy výtvarných technik. Vydala řadu tvořivých publikací. Např. Vánoční ozdoby z korálků, Vánoce, Tvoříme ve vintage stylu, Kouzlení s razítky, Scrapbooking a mnoho dalších.

Autorka: Sylva Šporková

Žánr: metodická příručka

Vydáno: 2015, Grada Publishing, a.s pod značkou bambook Praha

Počet stran: 64

Vazba knihy: brožovaná

ISBN 978-80-247-3477-4

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *