Rozmarýnová zátoka

Milujete vůni rozmarýnu? Máte rádi romantické příběhy opředené tajemstvím? Tak právě vám je určen román Rozmarýnová zátoka, který si užijete od začátku, až do konce. 

Melanie zdění po své babičce peníze na koupi domu v Rozmarýnové zátoce, kde trávila každé prázdniny se svou milovanou babičkou. Společně chtěly přeměnit starý opuštěný dům ve fungující penzion. Melanie se zde setkává s podivínem který se jmenuje Josh. Je šikovný řemeslník a Melanie by si moc přála, kdyby ji pomohl s přestavbou domu. On ale plánuje odjet a navíc tento dům je opředen mnoha tajemstvími a navíc slíbil své matce, že rozhodně nikdy nepřekročí práh tohoto stavení. Co se skrývá za kletbou tohoto domu? Co vše se Melanie s Joshem dozví díky dopisům, které společně objevili? Co je možná spojuje, co naopak rozděluje? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení, čeká vás román o lásce, novém začátku, tajemství, zradě i nenávisti vás zavede do míst, kde voní rozmarýn a je to nejmodřejší moře, které jste kdy viděli.

Román se mně moc líbil. Četla jsem na něj velice pozitivní ohlasy a proto jsem se rozhodla si jej přečíst. Rozhodně nelituji, protože čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Moc jsem přála Melanii, aby si splnila svůj sen, aby vše zvládla a podařilo se jí opuštěný dům proměnit v nádherný penzion. Od této autorky jsem prozatím nečetla žádnou knihu a určitě to brzy napravím. Zaujala mě svým osobitým stylem psaní, má úžasnou představivost a dokáže čtenáře podnítit v to, aby si dokázal představit, v jakých místech se v vlastně při popisu románu pohybuje. V knize naleznete stařičké dopisy, které vás přenesou do roku 1956. Román je rozdělen na 35 kapitol, má 312 stran, na začátku je epilog, na konci prolog a poděkování autorky všem, co se na knize podíleli a kdo ji při psaní byli velkou oporou.

Ukázka z knihy:

Kathryn se zasmála a sledovala, jak sestra strká klíč do zámku a otevírá dveře. Když vešly dovnitř, dům byl cítit ztrouchnivělým dřevem a stářím. Melanie odhodila příruční tašku, která s žuchnutím dopadla na starou podlahu. Do vzduchu se rozlétl oblak prachu a obě se rozkašlaly. Staré květinové tapety ve vlhku zežloutly a v cárech visely napůl odlepené ze stěn.

Melanie otočila vypínačem a starý lustr v salonu se rozzářil jako obrovská zašlá náušnice z bižuterie, jíž chybělo pár kamínků. „Takže už zapnuli elektřinu, “ oddechla si. „Aspoň to.“

„Nechceš se mnou přespat v hotelu?“ zeptala se Kathryn.

Melanie zavrtěla hlavou, rozhrnula staré těžké krajkové závěsy na okně a rozvířila další prach. „Sbalila jsem si s sebou nafukovací matraci. Jestli to tady někdy chci proměnit ve fungující penzion, musím se hned pustit do přestavby, abych co nejdřív vydělávala.“

Kathryn se pochybovačně zadívala do galerie v patře. „Nebojíš se duchů?“

Melanie se zasmála. „Ani náhodou.“

Jenže statečně se tvářila jen před sestrou. Znala všechny ty historky o muži, který tu žil sám od doby, co tenhle dům postavil.

A i když nikdy neměla důkaz, že straší, rozhodně se tu ve vzduchu vznášel smutek a celý dům jím byl prosycen.

Několik slov o autorce:

Jenny Haleová je autorkou románů pro ženy, které se pravidelně umísťují v žebříčcích USA Today a Amazonu. Její tvorba se objevila v The Oprah Magazine, kde byla zařazena mezi top knihy, které si rozhodně musíte v létě přečíst.

Čtenářky jejích románů oceňují pohodovou atmosféru, rodinné prostředí a romantické linky, které hřejí u srdce.

Pokud zrovna nepíše, podniká výlety se svou rodinou, se kterou žije v Nashvillu. Má manžela, dva syny a labradoodla, kterého by nejradši fotila od rána do večera.

Autorka: Jenny Haleová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 312

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN: 978-80-271-3805-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *