Zvěrolékařka -Velké naděje – 2.díl

Milujete rodinné ságy? Chcete si přečíst emotivní příběh zvěrolékařky Nellie? Zajímá vás, o čem bude druhý díl? Tak právě vám je určena novinka Zvěrolékařka – Velké naděje, kterou vydala Euromedia Group, a.s. v Praze. 

Nellie a Maria se dostávají do bezpečí na Nový Zéland. Společně si otevírají ordinaci. Vše zpočátku vypadá růžově, ale do provozu ordinace i do jejich životů zasáhne hospodářská krize  i druhá světová válka, která nezná meze. Provoz jejich ordinace nelze nadále udržet. Obě ženy musí situaci řešit a osud je zavane každou úplně jinam. Jak to nakonec vše dopadne? Sejdou se jejich cesty opět dohromady? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Román z edice světový bestseller jsem si opravdu užila. Skvěle napsaný román ze zvěrolékařské praxe vás bude bavit. Autorka velice autenticky popisuje prostředí chovu koní i péče o zvířata na pozadí války.

Román je rozdělen na několik částí v 30. a 40. letech 20.století. Od roku 1929 až do roku 1949. Na počátku je prolog, na konci doslov a poděkování autorky. Kniha má celkem 520 stran.

Jelikož jsem chtěla být jako malá holka zvěrolékařka, tato kniha se mně moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. To odhodlání, které Nellie měla bylo naprosto úžasné. Čeká vás příběh o lásce, neskutečné touze starat se o zvířata, o obrovském odhodlání splnit si svůj sen.

Ukázka z knihy:

„To nemyslíš vážně? Tys ji nechal v Evropě? Uprostřed války?“

Phipps bezmocně zvedl ruce. „Mně se to taky nelíbilo. Ale ona je dospělá, Nellie.

A když si myslí, že musí dokázat svůj patriotismus prací pro armádu..“

Nellie na něho vrhla rozzlobený pohled.

„Naše dcera jezdí na frontu, aby obveselila vojáky?“

„Nedala si to rozmluvit, tak co jsem měl dělat? Byla v Londýně, když vypukla válka, dávala koncert v Royal Albert Hall. Za každou cenu chtěla přispět k porážce Německa. Musíme být rádi, že si vybrala tuhle činnost, jednu chvíli totiž uvažovala o tom, že by se mohla stát špionkou, protože mluví německy.

Myslím , že jí nehrozí nebezpečí, koneckonců Kréta je ostrov.“

„No právě,“ odtušila Nellie. „Ostrov.

Z toho se hůř utíká.

Několik slov o autorce:

Sarah Larková narozená 1958, se stala svými nevšedními romány z Nového Zélandu a Karibiku autorkou bestsellerů, které zaujaly spoustu čtenářů nejen doma, ale také v zahraničí. Její knihy vycházejí ve více než 20 zemích.

Sarah žije ve Španělsku, kde má útulek pro koně a angažuje se při práci na ochranu zvířat.

Kromě příběhů o vystěhovalcích a rodinných ság si získává srdce čtenářek romány o lásce a rodinných tajemstvích.

V nejnovější dvoudílné knize líčí osudy dvou mladých žen, které na počátku dvacátého století bojují za splnění svého snu, a sice stát se zvěrolékařkami.

Euromedia Group vydala autorčinu trilogii z Nového Zélandu V zemi bílého oblaku, Maorčina píseň a Volání ptáka kivi a její volné pokračování Naděje na konci světa, dále dvoudílný román z Karibiku Ostrov tisíce pramenů a Ostrov rudých mangrovníků a samostatný román Rok delfína.

Autor: Sarah Larková

Přeložila: Zuzana Soukupová

Žánr: beletrie, světový román-Edice Světový bestseller

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 520

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-5004-4

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *