Životní (s)milníky- pro fanynky seriálu Sex ve městě

Hledáte svého životního partnera a nevíte, podle čeho se rozhodnout? Chcete se od srdce zasmát? Máte rádi seriál Sex ve městě? Tak právě vám je určena novinka z pera Jitky Slavíkové s názvem Životní (s)milníky. 

Karolína má skvělé kamarádky, se kterými probírá všechny holčičí starosti. Pracuje v jedné redakci a práce ji velmi baví. Potkává mnoho zajímavých lidí, především mužů. Hledá toho pravého. Prožívá nádherné chvíle zamilovanosti, které postupem času vystřídá vystřízlivění a je znovu na začátku. Potká náruživého sexuchtivého muže, elegána, staršího, zralého muže, intelektuála, ale i jednoduchého „živočicha! se vším všudy. Který je vlastně ten pravý? Těžko říci. Každý má to své. Čeká vás přehlídka nepovedených milostných avantýr od začátku až do samého konce. Najde Karolína nakonec toho pravého? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Věřte, že jste se už tak dlouho nezasmáli.

Kniha má celkem 200 stran, je rozdělena na kapitoly s názvem muže nebo s názvem intermezzo, která značí, že je zrovna hlavní hrdinka bez protějšku. Čte se velmi dobře. Na tuto knihu jsem četla velmi pozitivní ohlasy a chtěla jsem si ji také přečíst. Musím říci, že mě rozhodně nezklamala a nesmírně pobavila. Tak dlouho jsem se nezasmála. Velmi osobité vyprávění o soužití muže a ženy. Nikdy jsem si neuvědomila, že existuje tolik prototypů mužů, se kterými se může žena potkat. Jak píše sama autorka, zajisté někoho z jejího vyprávění potkáte. Určitě i mně se podařilo v jednom z mužů najít svého bývalého životního partnera, který se se mnou naštěstí rozešel, za což mu už více než 18 let pěkně děkuji, jelikož jsem našla svého životního partnera a jen tak ho nepustím. Soužití ženy a muže má svá specifika. Při čtení jsem se v určitých chvílích opravdu neudržela a musela se smát nahlas. Od této autorky je to její prvotina a věřím, že už nebude své počiny schovávat do šuplíku, ale vydávat, protože by to byla škoda. Rozhodně se jí tato kniha povídek povedla.

Čeká vás humorný, dojemný příběh jedné ženy o jejich peripetiích s muži, o hledání sebe sama skrze mužské pohlaví.

Ukázka z knihy:

Ten večer jsem si dala opravdu záležet na tom, bych vypadala božsky. A oslovila jsem nezadanou a svobodnou známou, že jdeme na lov. Nijak to na ni nezapůsobilo, protože lovila pravidelně, ale chtěla mi tenhle zážitek dopřát, a tak se také zúčastnila. přinesla tužku na oči, která dělá svůdný pohled, a tak to vypadalo, že nic nebrání skvělým zážitkům. Páteční noční život ve velkém městě je ovšem ve znamení lovců a lovkyň, uvolněné atmosféry a tekoucího alkoholu. Zpočátku jsem byla dost otrávená. Vypadalo to, že snad budu muset těm chlapům vlézt až do kalhot, aby si mě konečně všimli. Po pár drincích už mě to netrápilo a skončila jsem na klíně barmanovi a dělala jsem mu psychologický rozbor osobnosti. Zdálo se mi, že je tím úplně uchvácený. Ovšem jen do doby, než přijel taxík, který mně objednal. Ve své velké posteli jsem skončila sama a zbytek noci prozvracela. Po tvářích mi stékala třpytivá barva, kterou jsem si namalovala oči.

Ráno bylo moudřejší večera. Řekla jsem si, že třicetiletá inteligentní dáma jako já by se tak měla chovat bez ohledu na to, zda je sama nebo zadaná. Nehodlám se upít k smrti kvůli tomu, že mi chybí sex. Věnuji tu energii něčemu jinému. Naplno jsem se začala soustředit na práci. Už si to, holka, zasloužila. Co na tom, že budu o všem psát v teoretické rovině! Vždyť zkušenosti jsem posbírala dost. Řekla jsem si, že se oprostím od inkontinenčních pomůcek a prsních implantátů o osvěžím časopis poradenskou rubrikou.

Několik slov autorce:

Jitka Slavíková (1975) žije a tvoří v Táboře. Je učitelka a většinu profesního života se věnuje práci s dětmi s postižením. Relaxuje s dobrou knihou, při rukodělných činnostech a cestování. Od mládí psala verše a krátké povídky pouze do šuplíku. Životní (s)milníky jsou její prvotinou.

Autorka: Jitka Slavíková

Žánr: romantika, beletrie

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 200

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4564-4

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *