Vinice v Provence- příjemné letní čtení

Víno, nádherná krajina Provence i tato kniha k sobě určitě patří. Ruth Kelly si pro vás připravila dokonalé letní čtení, které vám pomůže zapomenout na každodenní starosti, potěší vás i pobaví. Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek, který je velmi příjemný. 

Ava má po svém manželovi spoustu dluhů, v práci ji to také moc nebaví a do toho všeho ji zemře dědeček. Ten ji ale odkáže vinici v Provence. Po této zprávě se vypraví do míst, kam  jako malá holka pravidelně jezdila ke svým prarodičům. Chátrající vinice potřebuje ruku odborníka i hodně práce. Ava zde potkává charismatického číšníka Jacquese. Podaří se ji vinici opravit a soutěžit se svým vínem mezi opravdovými odborníky? Vzdá se Ava práce i života, na který byla doposud zvyklá? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Knihu jsem si opravdu moc užila. Četla se velmi dobře. Má 37 kapitol, celkem 344 stran a je zakončena poděkováním autorky těm, co se na knize nějak podíleli, případně ji pomohli. Krásné, pohodové letní čtení určené pro všechny milovníky vína i krajiny Provence. Nečekané dědictví v podobě chátrající vinice je pro hlavní postavu určitě velkou výzvou a musí to být složité se v té chvíli rozhodnout, zda do toho jít, změnit svůj dosavadní život od základů. Od této autorky je to prvotina, která vůbec v českém jazyce vyšla. Doufám, že ne poslední a velmi ráda bych si od ní cokoli přečetla. Líbí se mně její styl psaní, její humor, její smysl popisu detailů i krajiny, ve které se příběh odehrává.

Nečekané dědictví, lahodné víno a šance začít znovu.

Několik slov o autorce:

Ruth Kelly je oceňovaná novinářka a spisovatelka. Jako ghostwriterka stojí za řadou románů, které obsadily přední příčky žebříčků bestsellerů Sunday Times – naposledy to byl biografický  titul Doktorka za mřížemi, jenž vyšel jako dílo vězeňské lékařky Amandy Broownové a kterého se prodalo přes 250 000 výtisků.

Vinice v Provence je první knihou vycházející pod jejím vlastním jménem v českém překladu.

Ukázka z knihy:

„Tohle je moje kamarádka Ava. Je Angličanka.“

Majitelka obchodu si ji podezřívavě prohlížela, přesně tak, jak Camille Avu varovala.

„Je mi potěšením vás poznat, madame.“ Odmlčela se a dál ji pozorně sledovala. „Sháníte něco konkrétního? Něco pro speciální příležitost?“

Ava vycítila, že se jedná o zásadní otázku.

„Vlastně ne, potřebuji jen..“ ohlédla se po Camille a uvědomila si, že vlastně vůbec netuší, co by měla chtít. „Potřebovala bych obyčejnou podprsenku pod tričko. Prosím,“ usmála se skromně.

„Non, non, non,“ skočila jí do řeči Camille. „Moje krásná anglická přítelkyně hledá něco sexy.“ Prodavačka nadzvedla obočí.

„Něco, co je jemné mna dotek a tak měkké, jako by to hladilo a líbalo pleť.“

Majitelka vyvalila oči.

„A zároveň to musí zdůrazňovat křivky a vyzývat -svleč mě!“

Camille se potměšile usmála a očividně v tom jazykovém škádlení nacházela potěšení.

Ava předpokládala, že Camille musí mít malicherných maloměstských drbů až po krk a že tohle je její způsob, jak se trochu pomstít a zároveň se vymezit.

Majitelka obchodu byla příliš uhlazená na to, aby skočila Camille na její návnadu a odpověděla stejně.

Autorka: Ruth Kelly

Přeložila: Věra Kotábová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha

Počet stran: 344

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-7625-252-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *