Vinařství – V bouřlivých časech

Píše se rok 1870 a sirotek Irena přichází pracovat jako služka do bohaté rodiny panského domu rodu Gerbanových. Syn Willhelma Gerbana Franz se poprvé setká s Irenou a oba se do sebe zamilují. Jejich láska má ale velké překážky. Nejen rozdílné společenské postavení, ale i něco, co se Irena dozvídá od Wilhelma Gerbana. V Evropě vypukne válka. Jak to nakonec vše dopadne? Zažijí Irena a Franz společnou lásku? Jak zasáhne do jejich osudu válka? Začtěte se do nádherné novinky s názvem Vinařství – V bouřlivých časech.

Kniha je rozdělena na šest částí, 29 kapitol, celkem 496 stran. Začíná prologem, zakončená epilogem, glosářem i seznamem nejdůležitějších pramenů. Na začátku románu autorka uvedla významné postavy, domácí personál, ale i aktivně vystupující historické osobnosti, což si myslím, že je pro čtenáře velmi přínosné a usnadní mu tak lepší orientaci v ději románu.

Na titulní stránce se vám skýtá nádherný pohled na vinařské panství a vinohrady. Evokuje to ve mně příjemné pocity blaženosti, krásy a dobrého vína. Román se mi moc líbil a doporučím ho všem milovníkům vína, rodinných ság i válečných románů. Kniha má velmi silné pasáže, nad kterými jen tak nepřestanete přemýšlet. Myšlenky autorky se vám zaryjí pod kůži a nenechají vás spát. Moc jsem fandila Ireně, za lepší životní podmínky i lásku k Franzovi. Místy mě mrazilo v zádech, jak dokáže být válka zlá, co vše brala hlava nehlava.

Román se mě četl dobře, je srozumitelně psaný. Bylo by tedy škoda nedočíst ho až do konce. Moje subjektivní hodnocení tohoto románu je rozhodně pozitivní. Tato kniha se pyšní krásným přebalem. Už se moc těším na další část této velmi silné rodinné ságy. S napětím budu očekávat její vydání.

Vinařství je opravdu dechberoucí čtení, které zatoužíte si přečíst znovu. Děj knihy vás pohltí a jen tak nepustí. Nebudete chtít přestat, tak jako jsem to měla já.

Několik slov o autorce:

Marie Lacrosse vystudovala psychologii a pracuje dnes převážně jako nezávislá poradkyně ve firemních prostředí. Své úspěšné historické romány píše pseudonymem. Žije se svým mužem v poklidném vinařství.

Vinařství – V bouřlivých časech je první díl ságy o rodině obchodníka s vínem.

 

Autor: Marie Lacrosse

Přeložila: Ivana Dirk Lukačovičová

Žánr: Edice Světový bestseller

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 496

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4162-2

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *