V lásce a válce- román o lásce a odvaze

Máte rádi válečné romány? Chcete prožít velmi emotivní příběh mladé dobrovolnice? Maggie Brookes vás zavede do roku 1937 do válečné Anglie. Čeká vás neskutečný příběh o lásce, o obětování, o síle, i odvaze inspirované skutečnými událostmi. 

Píše se rok 1937 a jednadvacetiletá Lucy se vydává do válkou sužovaného Španělska, chce pomáhat jako dobrovolnice ve válce. Chce najít své přátele z dětství Tomiho a Jamieho. Oba bojují ve válce. Lucy zažívá bolesti, strasti války v centru dění, chudobu i velkou nejistotu. S oběma bratry se setká, i když bojují každý na jiné straně, nepodaří se ji ale přesvědčit, aby se vrátili. Prostřednictvím dopisů se s nimi setkává, zjišťuje, jak oni prožívají válku každý jinde. Láska překoná vše hrozné. Snaží si v sobě ujasnit, ke kterému co vlastně cítí. Jak to nakonec vše dopadne? To už se nechte překvapit a pusťte se do velmi silného čtení.

Tématem této autorky je především odvaha a síla žen, které prožili velké neštěstí.

Román o velké odvaze, síle i odhodlání mladé ženy, která chce ve válce pomáhat, který vás chytne za srdce.

Kniha má 392 stran, je rozdělena na 26 kapitol, zakončena poděkováním autorky. Čtení mě bavilo, místy mě opravdu mrazilo a říkala jsem si, co vše si musela Lucy prožít, to je opravdu neskutečné. Román byl nádherný. Jsem moc ráda, že jsem si ho mohla přečíst. Určitě ve mně bude dlouho doznívat. Autorka mě nenechala ani chviličku vydechnout.

Ukázka z knihy:

Dorazil náklaďák a přivezl sladké pomeranče z jihu, ale nemohli přijít na to, jak je vyložit. Lucy si všimla, že zadní deska vozu je v jedné úrovni s okny kanceláře v prvním patře. A tak náklaďák zacouval k domu a deset tun pomerančů vyložili ručně na podlahu kanceláře. Zapojili se všichni a byla u toho spousta smíchu, zvlášť když se Kanty pokoušela žonglovat se třemi pomeranči.

Lucy naplnila dvě síťovky a odnesla je do kolonie Los Cipreses v Pedralbesu, kde pořád žije Jorge. Tentokrát vzala Conchu s sebou a představila ji tomu vážnému chlapci se zlatými skvrnkami v očích. přišel o další přední zub a Concha mu předvedla, že se jí viklá řezák.

„Ten půjde brzo ven, “ prohlásil znalecky a to zřejmě zpečetilo jejich vztah.

Oznámil jim, že má teď na starosti tiskařský lis, protože už je mu sedm. Nabídl se, že ukáže Conche, jak zařízení pracuje. Lucy se dívala, jak se ty dvě tmavé hlavy sklánějí k sobě, a projel jí nápor lásky.

Několik slov u autorce:

Než se Maggie Brookes stala spisovatelskou a básnířkou, pracovala jako novinářka a také jako producentka historických pořadů pro BBC Tv. Ráda na světlo světa přivádí příběhy o tom, jakou roli hraje síla žen, přátelství a lásky v těch nejostřesnějších situacích. Například román V lásce a válce vypráví o lásce a odvaze za brutální španělské občanské války. Vězňova žena zase vychází z výjimečného skutečného příběhu, který se stal za druhé světové války.

Maggie třicet let působila na Middlesex University, kde vyučovala kreativní psaní, a pod jménem Maggie Butt vydala šest básnických sbírek.

Autor: Maggie Brookes

Přeložila: Dana Chodilová

Edice: Společenský román

Žánr: historická próza, román

Vydáno: 2023,  Vydalo nakladatelství Domino, ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 392

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-7498-640-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *