Útěk na venkov-zelené kopce, voňavé louky a spousta psí lásky

Máte rádi cestování? Milujete romány Julie Caplinové? Chtěla bych se s vámi podělit o svůj čtenářský zážitek z knihy Útěk na venkov, který má velmi pozitivní ohlasy. Pojďte se na to se mnou společně podívat. 

Ella pracuje jako ilustrátorka dětských knížek a odjíždí na venkov hlídat dům své tety Magdy. Neví, jak naložit se svým životem. S přítelem to příliš neklape, on si chce dát pauzu, Ella se chce na venkově rozhodnout, co má dál dělat. Myšlenky tak nějak utřídit a popřemýšlet, zda návrat do města bude to pravé. V domě na ní čeká nádherná fenka Tess, o kterou se má starat. Je totiž tety Magdy. Přestože nemá s pejsky žádnou zkušenost, pustí se do toho s velkou vervou a díky tomu postupně zapomíná na starosti, které si s sebou z města dovezla. Postupně se dozvídá, že pes není tety Magdy, ale její maminka to na ni tak nějak připravila, aby tam nebyla tak sama. Ella se postupně sžívá s životem na vesnici, který je odlišný od toho městského, na který byla zvyklá. Lidé si tak nějak neberou servítky, o všem zde všichni všechno ví, vzájemně se navštěvují, aniž by si vůbec uvědomovali, zda to někomu vadí. Potkává se zde i s mrzutým zvěrolékařem Devonem, který ji pomáhá s fenkou Tess. Ten musel převzít soukromou praxi za svého otce a není mu to též  po chuti. Jak si mohou Devon a Ella být prospěšní? Podaří se Elle svůj život vyřešit? Tak to už se nechte překvapit, více vám totiž neprozradím. Pusťte se do báječného čtení, které vás chytne za srdce již od první strany.

Román byl nádherný. Knihy Julie Caplinové mám moc ráda a musím říci, že mě opět nezklamala. Úžasné líčení děje, zajímavá zápletka v nádherném prostředí plné zelených kopců i voňavých luk a k tomu láska, co více si můžete přát.

Obálka knihy mě velice zaujala. Působí na mě velmi klidným a vyrovnaným dojmem. Zelené kopce, voňavé louky a spousta psí láska vás pohltí a jen tak nepustí. Tak jak na mě krásně titulní stránka zapůsobila, takový byl i příběh. Pozitivní, milý, který vás nenechá jen tak spát. Všechny knihy Julie Caplinové se pyšní krásnými přebaly. Útěk na venkov je na tom úplně stejně.

Co vás v knize může mile překvapit? Především poutavé vyprávění Julie Caplinové, její obrovská znalost prostředí, o kterém píše se vám budou moc líbit. Román se mně moc líbil. Doporučím ho všem milovníkům zvířat, především psů, těm co milují romány Julie Caplinové i všem romantickým duším.

Humorný příběh, o lásce, o hledání sebe sama, plný psí lásky na venkovských loukách.

Ukázka z knihy:

„Vy tam! Dobrý den. Ano, vy.“

Ella se zastavila, už nedokázala předstírat, že na ni ta žena nemluví, dost možná proto, že byla jedinou osobou na nemocniční chodbě.

„Ella, že ano? Ta umělkyně.!

Ella přikývla.

„Já jsem Audrey.“ Oznámila to tak přímočaře, jako by Ella měla vědět. kdo je, což samozřejmě díky Bets věděla. Bohužel neměla šanci utéct, jak jí kamarádka horlivě doporučovala.

„Dobrý den,“ odpověděla Ella slabým hlasem. Slavná Audrey vypadala naprosto neškodně a vůbec se nepodobala drsné ženské, před kterou jí Bets varovala. V elegantních botách na nízkém podpatku, sukni do půli lýtek, jednoznačně značky Marks a Spencer, a velmi elegantním vypasovaném sáčku vypadala spíš jako přátelská, okouzlující babička. Ve velkých modrých očích za brýlemi se zlatými obroučkami, bezelstných a přívětivých, to jiskřilo vřelými, ale rozhodně zlomyslnými úmysly.

„Byla jste za Georgem? Jak se mu daří? Slyšela jsem, že měl nějakou slabost.“

„Je-„

„Musela jsem vás pozdravit. Bylo ode mě velmi nedbalé, že jsem k vám ještě nezaskočila na návštěvu, ačkoli Bets se o vás jistě dobře stará. Slíbila jsem Magdě, že na vás dohlédnu. Jenže v posledních týdnech jsem měla moc práce.“

Několik slov o autorce:

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, jež během života poznala.

Jako PR ředitelka se několik let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. A právě tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky.

Autor: Julie Caplinová

Přeložila: Michaela Martinová

Žánr: román pro ženy, beletrie

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 368

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-3846-3

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *