Prezidentka..s láskou

Máte rádi zajímavé romány? Chcete si přečíst knihu od skvělého režiséra, scenáristy a spisovatele Rudolfa Havlíka? Román Prezidentka se vám určitě bude líbit. 

Kateřina se stane první prezidentkou a má za sebou první rok v úřadu. Má dceru, která ji velice zaměstnává a práce v úřadě je pro ni také náročná. Touží ale po změně a chtěla by poznat nějakého muže. Jak to ale udělat, aby ji nikdo nepoznal a užívala si svobody, jako dříve? Práce jako prezidentka s sebou nese i oběti. Jednou ji napadne bláznivý nápad a vydá se do města v převlečení. Dostane se na jednu zahradu sochaře Petra. Pak už se za ním vydává každou noc. Jak se k tomu Peter postaví, až zjistí, kdo Kateřina vlastně je? Jak to nakonec vše dopadne? Ustojí Petr to, kým Kateřina je? Zdánlivě jednoduchá dějová zápletka, ale na druhou stranu krásný příběh, který vás nenechá jen tak spát. Podaří se Kateřině svou lásku vybojovat nebo zůstane sama? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemného čtení.

Kniha byla báječná a čtení jsem si užila od začátku až do konce. Autor skvěle popisoval děj románu, s humorem a lehkostí, která byla velice příjemná. Kniha má 208 stran 25 kapitol zakončena doslovem a poděkováním autora.Tato kniha předčila mé očekávání a rozhodně ji doporučím všem, co si chtějí přečíst humornou knihu.

Knihu jsem si k recenzi vybrala náhodou. Zaujala mě anotace knihy a chtěla jsem si ji přečíst. To že vznikl film se stejným názvem, který je v kinech od 23.6. jsem zpočátku nevěděla. Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová si v něm zahráli hlavní role. Součástí knihy je 8 stran fotografií z natáčení filmu, který rozhodně knihu oživí a velice ráda jsem si je prohlédla. Jelikož mám oba tyto herce ráda, určitě bych se ráda podívala i na film.

Ukázka z knihy:

„Počkejte. Jak se vlastně jmenujete?!

Kateřina se zastaví, otočí se a na krátký okamžik se mu podívá do očí.

„Já? Kateřina.“

„Kateřina? Já jsem Petr. Tak když mi, Kateřino slíbíte, že už tady nic nerozbijete, tak třeba zase někdy můžete přijít.“

„Už se to nebude opakovat,“ odvětí pevně Kateřina, usměje se a vydá se do schodů, vědoma si toho, že ji Petr sleduje svýma tmavýma pozornýma očima.

„Kateřino?“

Kateřina se v polovině schůdků zastaví a krve by se v ní nedořezal. Zmateně se otočí na Petra. Ten se na ni ale usměje se.

„Jste Kateřina,“ ubezpečí se, „tak hezký večer.“

Kateřina jen pokývne a sype se ze zahrady pryč. Je celá zpocená a vystrašená. Ještě že už to má za sebou.

Petr tam zůstane stát. Podívá se na psa, který sedí vedle něho. „To bylo hezký, Emile.“

Několik slov o autorovi:

Rudolf Havlík (*1976)

Režisér, scenárista a spisovatel se narodil v Sokolově a v současné době žije v Praze. Napsal a režíroval filmy Pohádky po Emu, Bábovky, Po čem muži touží, Prezidentka, Minuta věčnosti a Ostrov. Napsal dva romány Zítra je taky den a Horkou jehlou, které se s humorem věnují problematice výroby oděvů v Asii a životnímu prostředí a udržitelnosti. Natočil také dokumentární přírodopisný seriál Na vlastní nohy. Ve volném čase se věnuje cestování, surfingu, horám, Arktidě a lidem, které má rád. Plánů má hodně, ale jak všichni dobře víme, člověk míní, osud mění…

Autor: Rudolf Havlík

Žánr: beletrie, romantika

Vydáno: 2022, Vydala Euromedia Group a.s., Ikar, Praha

Počet stran: 208+8 stran přílohy

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4834-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *