Pekárna s vůní skořice – moderní příběh Romea a Julie v kulisách půvabného švédského městečka

Máte rádi romány z prostředí kaváren a pekáren? Milujete Švédsko a chtěli byste se tam podívat? I když to současná situace nedovoluje cestovat, tak právě vám je určen román s názvem Pekárna s vůní skořice. 

Lovisa Lindegrenová žije v Londýně, kde má svou vysněnou práci i snoubence. Během jednoho dne přijde o všechno a proto se vrací do svého rodného Švédska do městečka Halleholm, do míst, kde vyrůstala a zdědila po své babičce malebnou pekárnu. Rozhodne se, že ji určitě neprodá, ale chce ji otevřít a pokračovat tak v tradici své rodiny. Nezdědila jen pekárnu, ale také nepřátelství dvou rodin a to mezi Lindengrenovými a Halleholmovými. Reuben se snaží Lovise vše znepříjemnit, aby svou pekárnu neotevřela. Dokáže se postavit největšímu magnátovi ve městečku? Bude pokračovat v tradici voňavé a velmi navštěvované pekárny? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemného čtení.

Kniha má 87 kapitol, celkem 406 stran, které jsou zakončeny poděkováním autorky. Kniha se čte velice dobře. Dějová linka není složitá. I množství postav v románu není zbytečně moc. Čtenář se tak snadno zorientuje v textu. Jelikož mám moc ráda romány z prostředí kaváren a pekáren, tato kniha byla jasná volba. Tento román jsem si k recenzi nevybrala náhodou. Četla jsem na něj velice pozitivní recenzi, pak to, že je z prostředí pekárny, takže jsem neváhala a pustila se do ní. Byla jsem zvědavá, jak na mě román zapůsobí. Rozhodně mě nezklamal. Až mně bylo trochu líto, že už je konec. Způsob vyprávění mě uchvátil a rozhodně to nebude poslední kniha od této autorky, kterou si přečtu. Zajímavý děj, s jednoduchou dějovou linkou byl k prospěchu. Někdy zbytečné množství postav a komplikovaný děj nedělají román zajímavější. Hodně jsem fandila hlavní postavě Lovise a přála si, aby zvládla otevření pekárny bez problémů.

Pokud jste o této báječné novince vydavatelství Grada neslyšeli a nečetli ji, určitě to napravte.

Román Pekárna s vůní skořice je milý, okouzlující román o přátelství, rodinných vztazích, rodinném poutu, i romantice, také křivdě, vině, či lásce, který vás bude bavit od začátku až do konce a nebudete chtít přestat.

Ukázka z knihy:

„Babička ti nechala Pekárnu, protože věděla, že ji nikdy neprodáš. Alespoň ne jemu. Kromě toho Amélie také doufala, že to tady zase otevřeš.

Lovisa na ni pohlédla. „Vážně? To mi nikdy neřekla.“ Greta pokrčila rameny. „Nechtěla na tebe tlačit. Zvlášť když jsi pak začala chodit s tím mladým budižkničemu.“

„S Charlesem?“

„Amélie mu nevěřila. Nevěřila, že s ním můžeš být šťastná.“

Lovisa objala prsty svůj hrnek latté. Teplo hrnečku ji uklidnilo. „Jste si jistá, že chtěla, abych znovu otevřela Pekárnu?“ Greta měla očividně náladu si povídat a Lovisa toužila o ujištění od babičky Amélie.

„Ano, ale určitě by nechtěla, abys kvůli Reubenu Halleholmovi přišla o poslední košili.

„Ona nenáviděla Halleholmovy stejně jako já.“

„V tom se pleteš. Amélie neuměla nenávidět. Ani Halleholmovy, ani nikoho jiného.“

Několik slov o autorce:

Ruth Kvarnström – Jonesová (nar.1962) se narodila a vyrostla ve Velké Británii, ale již pětatřicet let žije ve Stockholmu. Pozornost literárních agentů na sebe upoutala, ještě když pracovala jako reklamní textařka a jako jedna z patnácti studentů z celého světa se kvalifikovala na kurz tvůrčího psaní pořádaný školou Curtis Brown Creative.

Kromě pokračování svého prvního románu Pekárna s vůní skořice Ruth také píše blog, a jak sama říká, obvykle je naprosto zavalená svými dvojčaty, psími chlupy, knihami, časopisy, hudbou, televizí, Twitterem.. kostkami lega.

Autor: Ruth Kvarnström – Jonesová

Přeložila: Martina Parkerová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2021, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha

Počet stran: 406

Vazba knihy: pevná šitá vazba s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-7625-156-4

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *