Nečekaná lekce lásky – silný román o rodinném poutu

Máte rádi silné příběhy o rodinném poutu a lásce? Chcete zažít emotivní příběh Jeannie a Dana? Tak právě vám je určena kniha s názvem Nečekaná lekce lásky. Věřte, že ta vás opravdu čeká. 

Jeannie, hlavní hrdinka románu a její přítel Dan, úspěšný veterinář vás nenechají na chvilinku odpočinout. Jejich vztah je báječný, mají se rádi. Vše vypadá jako vystřižené z romantického filmu. Jeannie ale pochybuje, zda je to vše tak krásné a bude nebo je to jen sen. Možná i trochu pochybuje. V den svatby se nemůže zbavit toho svíravého pocit na hrudi, že je prostě něco špatně. Volá Danovi, ten ji ale telefon nebere a nechá mu vzkaz na záznamníku. Nechce si ho prostě vzít. Ten má ale nehodu, srazí ho autobus. Začíná se rozplétat klubíčku sledu událostí, kdy Jeannie je postavena před situaci, kdy musí Dana navštěvovat v nemocnici, jenž leží po nehodě v kómatu. Co vše se Jeannie honí hlavou, jak to vše nakonec vyřeší? Co všechno se dozví o svém nastávajícím? Nyní vyjdou všechny pravdy na povrch. Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení tohoto románu, který vás nenechá jen tak chladnými a budete nad svým životem přemýšlet možná trošku jinak. Tak jako já jsem se nad svým životem zamyslela, co nám vlastně jedna vteřina v životě může změnit a jak máme se svými partnery mluvit a svoje city nezasouvat do pozadí. Pak už třeba může být pozdě.

Román se mně líbil od začátku až do konce. Jedná se opravdu o silný příběh. Na 376 stranách, celkem 28 kapitol, zakončené epilogem vás bude místy mrazit, budete muset přemýšlet, co vše nám vlastně život přináší. Protože někdy se ANO může změnit v NEVÍM a to je pak možná i pozdě.

Kniha se mně četla dobře. Děj na sebe navazoval. Bylo mě hlavní hrdinky líto, co vše si musela prožít, když chodila navštěvovat svého snoubence do nemocnice a přitom nevěděla, zda si její vzkaz poslechl nebo už to nestihl. To je otázka, na kterou se v knize dozvíte odpověď.

Ukázka z knihy:

„Co se stalo?“

„Někdo koupil moje šaty.“ Rozechvěle popotáhla. „Když jsi byla venku, zavolal nějaký muž a rovnou za ně zaplatil. Ani nesmlouval.

Jeho snoubenka je tenhle týden viděla na internetu a zamilovala se do nich, a tak jí je koupil jako překvapení.

„Ach.“ Jeannie nevěděla, jestli by měla říct:“To je skvělé!“ nebo:

„To je hrozné!“

„Koupil dokonce i klobouček.“ Pohlédla na potvrzení o platbě, které měla před sebou vytištěné. „Utratil spoustu peněz. Vlastně je to úžasná zpráva. Díky, Adame Marsadene. Jste štědrý muž. Zaplatil za Grain ultrazvuk jater, očkování všech štěňat i za nějaké dluhy, které máme u George.“

 

Několik slov o autorce:

Lucy Dillonová vyrostla na okraji Jezerní oblasti a vystudovala angličtinu na Univerzitě v Cambridgi. Poté pročítala drahé časopisy jako office manager londýnské tiskové kanceláře zaměřené na svět módy a později zase rukopisy coby mladší redaktorka beletrie v nakladatelství. Nyní žije v Herefordshire se svým manželem, border teriérem a otterhoundem na statku přeplněném knihami a suvenýry se psí tematikou.

Její druhý román Lost Dogs and Lonely Hearts získal v roce 2010 cenu RNA, asociace autorů romantické literatury, za román roku, A Hundread Pieces of Me (2012, česky Na sto kusů, 2015) byl v roce 2015 oceněn RNA jako román roku ze současnosti. Je autorkou celkem devíti knih, z nichž poslední dvě se staly bestsellery Sunday Times.

Autor: Lucy Dillonová

Přeložila: Michaela Klevisová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2022, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 376

Vazba knihy: brožovaná lepená s chlopněmi

ISBN: 978-80-271-3290-4

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *