Muzeum nesplněných slibů – román o naději, zklamání a očekávání

Hledáte román plný naděje, zklamání, vášnivého vztahu a nejen to? Znáte romány Elizabeth Buchan? Pojďte se na to společně se mnou podívat. 

Tento román autorka vypráví ve dvou rovinách, současnosti a minulosti, v roce 1986. Děj se odehrává střídavě v Československu a Paříži. Laura, majitelka a kurátorka spravuje muzejní sbírku, ve které je mnoho zajímavostí, jenž vyvolávají v každém návštěvníkovi zajímavé pocity.

1986- Po smrti svého otce odlétá Laura do Prahy, do tehdejšího Československa, kde se snaží vyrovnat se ztrátou svého otce. Potká mladého muzikanta a disidenta. Vášnivě se do něj zamiluje a postupně začíná chápat všechny politické změny ve městě. Jaké následky pro ní bude mít její vztah?

Dokáže se Laura i po letech vyrovnat s tím, co prožila v Praze? Jak moc ovlivnil její vášnivý vztah její celý život? Neváhejte a začtěte se do novinky Elizabeth Buchan s názvem Muzeum nesplněných slibů. Určitě nebudete litovat.

Tento román se mi moc líbil. Četla jsem ho déle, než ostatní romány, jelikož jsem potřebovala pro vstřebání celého děje delší čas. Odehrává se ve dvou rovinách. V současnosti a minulosti, v roce 1986. Neměla jsem problém se do knihy začíst a vnímat obě dějové linie. Při čtení jsem dost přemýšlela, co chtěla autorka tímto románem říci, vstřebávala jsem její myšlenky, vracela jsem se při čtení zpátky, abych pochopila, co vše hlavní hrdinka prožívala v různých časových rovinách. Román Muzeum nesplněných slibů ve vás zanechá zvláštní, až nepříjemný pocit nejistoty.

Kniha má 312 stran, je rozdělena na 29 kapitol a je zakončena poděkováním autorky.

Vstupte. A minulost si vás sama najde.

Je to kniha o naději, zklamání o očekávání. Příběh, který vám zaleze pod kůži a dlouho budete cítit jeho pachuť v ústech. Bolestné vzpomínky budete prožívat společně s autorkou tohoto románu.

Tuto knihu jsem si k recenzi vybrala náhodou. Zaujal mě její název i anotace.

Několik slov o autorce:

Elizabeth Buchan vystudovala angličtinu a historii a poté začala pracovat v nakladatelství Penguin Books. Zde psala propagační texty na knižní přebaly, což pro ni bylo tou nejlepší průpravou. Po svatbě a porodu dvou dětí pracovala jako redaktorka a v nakladatelství Random House, než se stala spisovatelkou na plný úvazek. Její krátké povídky vysílá rádio BBC 4 a vycházejí i v mnoha časopisech. Elizabeth je patronkou Guilfordského knižního festivalu, spoluzakladatelkou Claphamského knižního festivalu a byla předsedkyní nejrůznějších literárních soutěží.

Autor: Elizabeth Buchan

Přeložila: Dana Chodilová

Žánr: román

Vydáno: 2020, vydalo nakladatelství Domino ve společnosti Albatros Media a.s, Praha

Počet stran: 312

Vazba knihy: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem

ISBN 978-80-7498-410-5

 Více informací naleznete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *