Léto porušených pravidel-na motivy písní Taylor Swift

Máte rádi léto? Chcete si připomenout krásné okamžiky u moře? Tak právě vám je určena novinka s názvem Léto porušených pravidel, kterou vydala Grada Publishing pod značkou COSMOPOLIS. Čeká na vás jedna prosluněná letní romance inspirovaná písněmi Taylor Swift. 

Meredith přišla před osmnácti měsíci o svou sestru Claire a přestala mít zájem o okolní svět. Navíc se s ní rozešel její přítel. Se svými rodiči odjíždí na rodinné setkání, kde se má její sestřenice vzít se svým přítelem. Hodlá se věnovat své rodině a kamarádům a nechce nic jiného slyšet. Léto i svatební přípravy jsou v plném proudu. Meredith poznává nevlastního bratra od ženicha, který se jmenuje Wit. Podaří se jí získat vztah na celý život nebo zůstane svatební týden pouhou letní romancí? Získá její život nové barvy? Tak to už se nechte překvapit, pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení. Čeká vás nádherné letní čtení, které nebudete chtít jen tak odložit.

Román se mně moc líbil. I když začínal smutně, smrtí její sestry, přesto byl děj veselý. Mám moc ráda svatební přípravy a vždy si vzpomenu na tu svou, pohádkovou svatbu. Námět knihy mě tedy moc zaujal. Kniha má 304 stran, je rozdělena na 23 kapitol, zakončena epilogem a poděkováním autorky, těm, co se na knize nějak podíleli, případně ji pomáhali a podporovali. Hned na začátku knihy naleznete rodokmen rodiny Foxovy, který vám usnadní lepší orientaci v ději knihy. Romány s tematikou cestování mě opravdu moc baví. U jeho čtení jsem se vůbec nenudila a užila jsem si ji od začátku až do konce. Od této autorky jsem prozatím nic nečetla, ale určitě to brzy napravím. Způsob vyprávění, líčení děje mě uchvátil a chtěla jsem číst dál a dál. Co vás v knize může rozhodně překvapit, tak to je zdánlivě jednoduchý děj a zároveň příjemné letní čtení, na které si určitě všichni moc rádi vzpomeneme. Dlouhé podzimní večery už nás nutí více být doma a vychutnat si příjemné pití a k tomu třeba letní romanci v podobě této knihy.

Ukázka z knihy:

Wit se opíral o hrubou dřevěnou stěnu. Když mě uviděl, narovnal se.

„Ahoj,“ pozdravil mě. „Dostala ses sem bez problémů?

Můj vrah je Ian, napsala jsem mu odpoledne. Ethan se rozpovídal.

Šestiletí kluci dovedou být užiteční, odpověděl mi a pak dodal:

To nějak zvládneme.

Ne zvládneš, ale zvládneme.

„Hm,“ přikývla jsem. „Ian má zrovna plné ruce práce,“ pokynula jsem přes rameno ke dveřím. Sarah a Michael to ještě nevzdali a pořád se s mým bratrancem dohadovali.

Wit se zachechtal. Nemohla jsem si pomoct a zírala na něj. Kluci si na tuhle párty brali opravdu kdeco-například Jake měl ještě fialovou pracovní košili, kterou si u Šílené Marthy upatlal od zmrzliny, ale Wit si oblékl přiléhavé džíny a tmavozeleně a bíle pruhovanou košili. Měl ji rozepnutou, pod ní šedé tričko, a vyhrnuté rukávy odhalovaly kožený pásek od hodinek. Moje srdce hopsalo jako žabka na hladině Paqua Pondu.

Několik slov o autorce:

K.L.Walther se narodila a vyrostla v kopcích Buck County v Pensylvánii, obklopená svou rodinou, psy a knihami. Dětství strávila cestováním po severovýchodním pobřeží a hraním ledního hokeje. Absolvovala internátní školu v New Jersey a získala bakalářský titul z angličtiny na University of Virginia. Nejšťastnější je na pláži s knížkou, na zápasech New Rangers a u romantické komedie s mísou popcornu.

Autorka: K.L.Walther

Překlad: Eva Kadlecová

Žánr: Young Adult

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 304

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-3919-4

 

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *