Kovárna v Kodani – vítejte v útulné kavárně, kde to voní skořicí, horkou čokoládou a láskou

Máte rádi cestování? Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet dánský přístup k životu jako je styl hygge? Neváhejte, popadněte deku, hrnek voňavé kávy a pusťte se do čtení. Zažijete příjemnou pohodu, napětí, krásu Kodaně a ještě mnohem více. 

Román je rozdělen do 3 částí, kde se děj odehrává, tj. Londýn, Kodaň a Londýn. Dále se dělí na kapitoly.

Začátek příběhu se odehrává v Londýně. Kate je hlavní hrdinka román. Je úspěšná PR manažerka v jedné PR agentuře. Její přítel jí okrade o její nápad a on je povýšen. Kate si z toho vezme ponaučení a chce všem dokázat, že je skvělá a schopná. Získá nového klienta Larse, který je velký prodejce dánských bytových doplňků a nábytku. Práce je pro ní naprosto vším. Uspořádá cestu do Kodaně pro několik novinářů. Společně prožijí týden v duchu dánského životního stylu hygge. Všem účastníkům tato cesta změní pohled na jejich dosavadní život i na sebe samotného. Kate se při cestě zamiluje do jednoho z novinářů. Jmenuje se Ben. Moc pro ni znamená. Po návratu z Kodaně ji ale zklame. Dokáže se Kate s Benovou zradou vyrovnat? Najde v sobě sílu pokračovat dál?

Obálka knihy se mi moc líbila. Působí na mě velice příjemný dojmem, sednout si k tomu stolu a dát si příjemně vonící kávu. Tak jak na mě krásně titulní stránka zapůsobila, takový byl i příběh. Pozitivní, milý příběh, voňavý po kávě i skořici, plný lásky, ale i nedorozumění, které bohužel mez námi lidmi vznikají často zbytečně. Je to opravdu škoda.

Někdy stačí opravdu zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme, a co nám to přináší. Tak jako hlavní hrdinka románu Kate si toto vše uvědomila a svůj život přehodnotila k jejímu prospěchu. Od začátku jsem jí velice fandila a přála si, aby všem ukázala, jak je skvělá a co vše se v ní ukrývá. Mám moc ráda romány z prostředí kaváren a restaurací, o cestování, o jídle. Je to velice příjemné si představovat dobré jídlo, pití i příjemně vonící kávu.

Příběh je spíše vystavěn na zážitcích z cestování a na objevování hygge.

Autor: Julie Caplinová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2018, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 352

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-247-5369-0

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *