Jiné místo-netušili, co skrývá mlha

Máte rádi tajemno? Milujete Luhačovice, tak jako já? Chcete prožít neskutečný příběh plný tajemna a dobrodružství? Milujete české autory? Tak právě vám je určena novinka české autorky Kateřiny Karolové, lékařky, která žije blízko Luhačovic. 

Monika má známost velmi krátce. Její Oliver je dokonalý. Ona je kadeřnice, on pracuje na volné noze. Jedno podzimní volno je vyláká z ruchu velkoměsta do krásných míst a to Luhačovic. Monika si pořídí pořádnou cyklistickou výbavu a už jim nic nebrání zamluvit pokoj v penzionu Angelína. Hned po příjezdu se rozhodnou prozkoumat okolí Luhačovic. Vydají se na cestu, na krajinu ale velmi rychle padá mlha. Okolí Vizovic se pro ně stane osudným. Co vše Monika zažije? Co vlastně skrývá mlha? Tak to už se nechte překvapit. Neváhejte a pusťte se do čtení. Čeká vás dechberoucí příběh, při jehož čtení vám půjde mráz po zádech a nebudete chtít přestat, tak jako já.

Knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem. Nemohla jsem přestat a musela jsem číst dál a dál. Chtěla jsem se dozvědět, co se Monice přihodí, jak to nakonec všechno dopadne. Děj knihy je zasazen do míst, kde jsem loni v létě byla s celou rodnou na dovolené. Místa jsou mně velmi známá, tudíž mě zajímalo, jak autorka tyto místa bude popisovat. Děj knihy není až tak složitý. Oproti tomu prožitky, popis postav, jejich myšlenkových pochodů, to co cítí je opravdu neskutečný. Od této autorky jsem prozatím nečetla žádnou knihu, ale po přečtení tohoto románu to určitě napravím. Autorka velmi napínavě, precizně popisuje psychologii každé z postav.. Nejsem příznivce thrillerů, mystery či hororů, ale tento jsem si užila od začátku až do konce. Rozhodně ve mně bude doznívat.

Kateřina Karolová připravila pro své čtenáře speciální hru, kterou si mohou užít přímo v reálných kulisách příběhu. Na konci vyprávění naleznou QR kód vedoucí na web s podrobnými instrukcemi. Ty je nasměrují do okolí Luhačovic, kde budou plnit řadu napínavých úkolů. A dost možná přitom zažijí i několik nevysvětlitelných jevů…

Ukázka z knihy:

Ozvěny Oliverovy rázné chůze náhle ustaly a já překvapeně vzhlédla. Stál těsně přede dveřmi, zíral upřeně před sebe a nehýbal se. Takhle na dálku jsem si samozřejmě nemohla být jistá, ale zdálo se mi, že vyčkává ve strnulé poloze, jako by snad něco zaslechl nebo uviděl.

„Olivere?“ zavolala jsem ostražitě. Vypadalo to, že čeká, že se odněkud vyřítí hlídací pes nebo rozzlobený majitel. Nervózně jsem přešlápla a obezřetně se rozhlédla. Stalo se něco?

Dlouhé vteřiny se nikdo z nás nepohnul a z místa, kde jsem vyčkávala, nebylo patrné nic neobvyklého. Zrovna když jsem se chtěla zeptat, jestli je všechno v pořádku, udělal Oliver něco strašně zvláštního. Pomalu se otočil, tvář roztaženou do křečovitého úsměvu. Pak pomalu zvedl dlaň do vzduchu, jako by mi mával. Jeho ruka zamrzla v nepřirozené poloze kousek nad hlavou, varovný signál zůstal viset ve vzduchu a já se přistihla, že opatrně couvám v předzvěsti rychlého útěku.

„Lásko?“ zajíkla jsem se. Hlas mi uvízl v hrdle, ale Oliver, jako by se probral z mrákot, spustil paži k tělu, otočil se zpátky k domu a rozešel se, bez jediného slova, k jeho pravé straně.

A o pár vteřin později se mi nadobro ztratil z dohledu.

Několik slov u autorce:

Kateřina Karolová (1981) je lékařka, blogerka a spisovatelka. Pracovala jako pediatrička v Baťově nemocnici ve Zlíně a následně na klinice v Německu. Nyní pečuje o malé pacienty v dětské léčebně v Luhačovicích. Spolupracuje s firmou HiPP, pro kterou píše články a brožury. V podcastech „Baby talk“ sdílí své zkušenosti s posluchači coby pediatrička a maminka v jednom.

Žije v Zádveřicích u Vizovic, v domku na polosamotě valašských pasek. Miluje zahradničení, pěstuje bylinky a vyrábí z nich sušené směsi na podporu imunity i úlevu od nemocí. Narodila se jako jednovaječné dvojče, vdala se za muže, který má taktéž identickou kopii. Během tří let se jim postupně narodili tři synové. V roce 2018 byla čtenáři ONA Dnes zvolena Ženou roku. Dříve psala blogy, za které obdržela i několik ocenění, nyní se věnuje psaní beletrie (Já doktorin, Zítřek ti nikdo neslíbil, Odbočka v lesích – všechny knihy vyšly v nakladatelství XYZ).

Autor: Kateřina Karolová

Žánr: román, thriller, psychologický román, mystery, horor

Vydáno: 2022, XYZ ve společnosti Albatros Media, Praha

Počet stran: 232

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-7683-294-7

Knihu můžete koupit od 28.2.2023 zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *