Cestovní deník – ať máte na co vzpomínat

Máte rádi cestování? Chcete si vzpomínky ze svých cest uchovat na delší dobu? Jste plánovací tip? Tak právě vám je určena publikace nakladatelství CooBoo v Praze s názvem Cestovní deník. Tak hurá, vyrážíme na pořádnou cestu. 

Co v tomto báječném deníku vlastně najdete? Především, jak používat tento deník, obsah, slepou mapu, kam můžete zaznamenávat vámi navštívená místa, kam máte v plánu se někdy podívat, důležitý adresář, rozpočet na jídlo, vstupenky z různých vstupů. V deníku nesmí chybět důležité informace, co je třeba před odjezdem zařídit, co si s sebou zabalit, vlastní zhodnocení cesty a na co hlavně nezapomenout.

Autorky daly velký prostor si na volné strany vpisovat zážitky, možnost nalepit fotky, vstupenky, třeba i kreslit,  prostě cokoli, co vám uchová vaše vzpomínky na vaše cesty. Můžete si do něj poznačit cestu, jak jste jeli, co jste zajímavého zažili, případné suvenýry, které jste si z cest dovezly. Na konci Cestovního deníku naleznete nálepky s tématikou cestování, kterými si můžete vyzdobit váš cestovní deník.

Cestovní deník je velmi zajímavá publikace, výjimečná svého druhu. Zaujala mě už svým názvem a toužila jsem do něj nahlédnout. Rozhodně jsem byla mile překvapena. Usnadní vám odjezd na jakoukoli cestu, dovolenou, budete mít pocit, že jste na nic konečně nezapomněli, také vám uchová  nádherné vzpomínky z vašich cest, které jsou k nezaplacení.

Doporučila bych ho úplně všem věkovým skupinám, jelikož si myslím, že některé důležité věci často zapomínáme a tento „Cestovní deník“ vám pomůže navrátit vaše vzpomínky. Můžete ho ukazovat svým dětem, rodičům, prarodičům, známým, kamarádům či kamarádkám a inspirovat je také, aby dané místo navštívili.

V této knize mě zaujaly citáty a také písmo. Jelikož miluji lettering, byl pro mě Cestovní deník láska na první pohled. Také jej dobře doplní samolepky s tématikou cestování.

Ukázka z knihy:

„I na malé cestě může čekat velké dobrodružství.“

„Necestuji, abych utekl před životem, cestuji, aby mi neutekl život.“

„Člověk musí jít daleko, hrozně daleko, aby se dostal co nejblíže k domovu.“

Karel Čapek

Několik slov o autorkách:

Autorky deníku – Kačka, Anička a Martina. Každá je jiná, sdílí stejné nadšení pro pěkné a lásku k tvoření, převážně z papíru. Milují všechno, co se týká papírnictví, plánování, ruční práce a krasopsaní. Všechny tyto zájmy spojily jmenované ženy dohromady roku 2017 a založily vlastní malé papírnictví s produkty, pro které jsou typické jejich autorské ilustrace a lettering.

Ve spolupráci s nakladatelstvím CooBoo vydaly již dvě knížky. Ta první, Z lásky k písmu, je určena všem, kdo se chtějí naučit krásně psát. Ta druhá, Čas na Vánoce vám pomůže naplánovat si dopředu celý advent, abyste si mohli sváteční čas vychutnat v klidu a v pohodě.

Poslední počin je Cestovní deník, který vznikl pečlivým seskládáním všech užitečných seznamů, které autorky při cestování oceňují, dále také, které usnadňují přípravu na každou dovolenou.

Autorky: Kateřina Engelová, Martina Dušková, Anna Háková

Žánr: diář, výtvarné umění

Vydáno: 2021, vydalo nakladatelství CooBoo ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 192

Vazba knihy: vázaná s  laminovaným potahem

ISBN: 978-80-7661-200-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *