Hrad ve Skotsku -kouzelná krajina, vůně vanilky a hřejivá objetí

Máte rádi romány Julie Caplinové? Chcete zažít krásnou zimní romanci na chátrajícím hradě ve Skotsku? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, tak právě vám je určena novinka této skvělé autorky, která má v edici Romantické útěky vydaných už 8 románů. Tento je již devátý. Už se moc těším, kam autorku zavede další cesta za poznáním. 

Izzy McBrideová zdědí zámek po svém prastrýci Billovi. Jak se k tomu všemu má postavit? Se svou matkou se pustí do rekonstrukce. Vánoce už klepou na dveře a její matce Xanthe se podaří sehnat velmi vlivné hosty, společnými silami začnou kouzelný zámek opravovat. Mezi hosty se objeví i zajímavý spisovatel Ross, který Izzy okouzlí, více než by si přála. Podaří se chátrající hrad proměnit v nádherné sídlo? Tak to už se nechte překvapit, uvařte si výbornou kávu, upečte si voňavé vanilkové sušenky a pusťte se do čtení. Věřte, že si čtení užijete od začátku, až do konce, tak jako já. Čeká vás nádherný, hřejivý příběh ze Skotska a její vysočiny.

Obálka knihy se mi moc líbila. Působí na mě velice příjemný dojmem, sednout si k tomu oknu a koukat se na romantické sídlo. Tak jak na mě krásně titulní stránka zapůsobila, takový byl i příběh. Pozitivní, milý příběh, voňavý po kávě i skořici, plný lásky, ale i nedorozumění, které bohužel mez námi lidmi vznikají často zbytečně. Někdy stačí opravdu zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme, a co nám to přináší.

Román byl nádherný a velmi dobře se mně četl. Užívala jsem si ho od začátku, až do konce. Všechny ty situace, které Izzy prožívala se svou excentrickou matkou byly úsměvné, ale mnohdy i složité. Izzy byla báječná a svou matku zvládala s nadhledem. Kniha má 320 stran, celkem 28 kapitol, zakončena poděkováním autorky.

Mám moc ráda romány z prostředí kaváren a restaurací, o cestování, o jídle, i o hradech. Je to velice příjemné si představovat dobré jídlo, pití i příjemně vonící kávu. Autorka ve mně vždy vyvolá příjemné pocity, že ne vše je negativní a že je třeba brát život z té lepší, pozitivní stránky. Každý máme nějaké starosti a trable, ale díky Romantickým útěkům si můžeme každý den udělat hezčí. Určitě bych se do Skotska moc ráda podívala, musí to být opravdu krásná země.

Ukázka z knihy:

Studený ranní vzduch jí štípal do tváří a pálil ji v plicích, takže když vyšla z hradu a pod nohama jí křupal štěrk na cestě, nemohla popadnout dech. kolem krku si omotala šálu a zastrčila si ji pod kabát, aby ji ochránila před chladem, zatímco jí od úst vycházely obláčky páry.

„McBrideová!“

Překvapeně se otočila.

„Rossi,“ pozdravila ho nuceným úsměvem. Naštěstí ho v posledních dnech vídala jen málo, ale nemohla setřást pocit skleslosti, který v ní vyvolalo jeho odmítnutí ji svézt.

„Kam jdete?“

„Jedu do vesnice pro pár drobností. Říkala jsem si, že si vezmu klobásky k večeři, dneska je den na klobásky s kaší.“ A k tomu udělá dobrou omáčku z červeného vína a cibule.

„Nevadí, když se přidám? Jdu do knihovny. Potřebuju pauzu.“

Bylo by vyloženě neomalené odmítnout, ale neudělal náhodou on totéž před dvěma dny? Dal

 jí jasně najevo, že o její společnost nestojí, tedy ne při cestě autem. Bylo to proto, že v autě nebylo kam uniknout?

Několik slov o autorce:

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, jež během života poznala.

Jako PR ředitelka se několik let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. A právě tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky.

Autor: Julie Caplinová

Přeložila: Petra Královcová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2022, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 320

Vazba knihy: brožovaná, lepená s chlopněmi

ISBN: 978-80-271-3804-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *