Adventní pohádky – 24 pohádek pro vánoční čas

Adventní čas znamená pro děti čas očekávání, radosti, napětí a těšení na ten sváteční den. Pro dospělé je to období shonu. Především pro maminky, které musí napéct cukroví, uklízet a obstarat dárečky pod stromeček. Pojďte se společně s dětmi zastavit, užít si 24 krásných, pohádkově laděných příběhů, jejíž autorkou je Dana Doležalová. 

V této knize na vás čeká 24 vánočně laděných pohádek, ve kterých nechybí kouzla a čáry. Čekají na vás zde strašidla, duchové, hejkal, bludička, víla, vodník, ale i čerti, králové, princové, princezny, odvážní chasníci, chudé dívky či rádcové. Jako v každé pohádce budete mít tři přání, tři dary nebo tři zlaté vlasy. Díky pohádkám děti pochopí, co je to skromnost, moudrost, pokora, štěstí,  láska a naopak lakota, pyšnost a bohatství, které patří k těm negativním vlastnostem. V pohádkách vystupují i různá zvířata. např. želva, kterou byste zde možná nečekali.

Jaké pohádky na vás čekají? Třeba pohádka Dvě sestry, Nejkrásnější šaty na světě, O kouzelné harfě, Tři přání a O čertově nevěstě.

Ukázka z knihy:

„Stačí mávnout vánoční kouzelnou hůlkou nad tímto světem a spatříte, že všechno je jemnější a mnohem krásnější.“                        Norman Vincent Peale – americký spisovatel (1898-1993)

 Nejvíce mě zaujala pohádka „Kominíček pro štěstí.“ Je o malém Josífkovi, kterému zemřel tatínek a žil jen s maminkou. Našel malou figurku kominíčka, který mu pomohl ke štěstí. Takový příběh vás opravdu zahřeje u srdíčka.

Jaká ponaučení plynou z příběhů? Především to, že štěstí nespočívá ve zlatě a drahém kamení, ale v lásce a soucitu k druhým. Udělat radost druhému, nemyslet jen sám na sebe. Také není důležité, kdo jak vypadá, ale co skrývá uvnitř. Jaký je a jak dokáže pomoci druhému. Také lásku a štěstí nejsou založeny na nejkrásnějších šatech, ale na nejčistších citech. A také dobrá rada se rozhodně cení nad zlato.

Kniha se četla velice dobře. Myslím si, že se podařila. Jelikož mám moc ráda pohádky s různými nadpřirozenými bytostmi, kniha Adventní pohádky splnila moje očekávání. Příběhy jsou krátké, plyne z nich ponaučení a vyskytují se v nich čerti, andělé, princezny i králové, kteří prostě ke klasickým pohádkám patří. Děti se v době adventní nemohou dočkat příchodu Ježíška, tak bude výbornou volbou tato pohádková kniha. Vybízí se ke společnému čtení rodičů s dětmi. Po jejich přečtení mohou rodiče či prarodiče s dětmi o pohádkách diskutovat a ponaučení, která z knihy plynou snadno rozebírat. Jejich těšení na vánoce se díky těmto pohádkám určitě zkrátí.  Knihu ilustrovala Simonetta Šmídová. Její ilustrace na vás přímo dýchnou to pravé napětí, jenž je ve zmíněných pohádkách.

Kniha je určena dětem od 4 let.

Autor: Dana Doležalová

Žánr: Simonetta Šmídová

Vydáno: 2020, Fragment ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 102

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-253-4916-8

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *