Žena, kterou jsem byla – román o hledání nové budoucnosti

Do rukou se mně dostává novinka Kerry Fisherové s názvem Žena, kterou jsem byla. K recenzi jsem si jí vybrala náhodou. Jelikož jsem od této autorky žádnou knihu nečetla, byla to pro mně výzva a jsem moc ráda, že jsem se do ní začetla. Rozhodně stojí za přečtení. 

Kate Jonesová se společně se svou dcerou stěhuje do čtvrti Parkview Road, do ulice plné nových domů. Své dceři i sobě změní jméno, jelikož utíká před svým starým životem. V sousedství žijí Gisela, Sally a Kate. Všechny ženy na první pohled žijí krásný život a publikují to na svých sociálních sítích. Jak tomu opravdu tak? Za plotem je tráva vždy zelenější a pod povrchem se však skrývá tajemství. Až do osudné noci, kdy se stane nehoda, všechny ženy žijí na první pohled ideální život. Co si tyto ženy vlastně uvědomí a jaké tajemství Kate ukrývá? Proč utíká před minulostí?

Román plný emocí, zajímavých událostí, strachu, ale i nesmírné obětavosti, jsem přečetla jedním dechem. Autorka rozčlenila text na jednotlivé kapitoly, které vypráví 3 různé ženy. Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst, abych chápala všechny dějové linie. Autorka to ale udělala velice dobře, tak aby čtenář či čtenářka dokázala správně všechny dějové linie spojit do jednoho děje a vytvořit si tak ucelený příběh života v jedné nové čtvrti. Myslím si, že tato kniha autorce opravdu povedla.

Rozhodně bych tento román doporučila všem, co pochybují o životě, jaký žijí, myslí si, že se jiní mají lépe, než oni. Někdy totiž opravdu stačí zpomalit, zastavit se a uvědomit si, že ne vše na první pohled vypadá tak tragicky, nebo naopak tak růžově. Kniha má celkem 288 stran a četla si mi velice dobře. Chvílemi jsem se ztrácela a přemýšlela, jak to vlastně máme doma my s manželem. Mnohdy závidíme sousedům drahé dovolené, nová auta, ale nevidíme, jak vlastně žijí doopravdy. Jsou šťastní? Je to opravdu tak jednoduché? Věřte, že ne. Proto i když soudíte někoho, že se chová na první pohled „divně“, určitě se pod tím skrývá něco, co nám nechce říci, třeba se za to i stydí.

Na titulní stránce je žena, kterou pronásleduje vlastní stín, jdoucí k moři. Vyvolává ve mně pochybnosti, obavy z budoucnosti, co jí čeká, kam půjde. Nenechte se tedy dlouho pobízet a určitě se začtěte do novinky, kterou vydala Euromedia Group, a.s., v Praze.

 

Několik slov autorce:

Kerry Fisherová pochází z anglického Peterborough. Studovala na univerzitě v Bathu a posléze učila angličtinu v řadě evropských zemích a procestovala celou Asii a Ameriku. Po narození dětí si našla jiný způsob, jak zůstat na dosah nepoznaným horizontům, začala psát. Bydlí v Surrey s manželem a dvěma dětmi.

Autor: Kerry Fisherová

Žánr: beletrie, společenský román, Edice Světový bestseller

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. , Ikar, Praha

Počet stran: 288

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4186-8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *