Zážitky z karantény

Chcete si přečíst zajímavý deník ze života Haliny Pawlovské? Máte rádi její humor a chcete se od srdce zasmát? Máte ještě ve velice dobré paměti, jak jste vy prožívali koronavirovou karanténu? Pojďte se společně se mnou podívat na jeden takový deník, který vznikl v této nenadálé situaci. 

Halina Pawlovská, známá spisovatelka a scénáristka uvízla na tři měsíce v karanténě se svou dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchýní, synem, sestřenicí a dvěma psy v jedné domácnosti. Během této doby si začala vést deník a z něj vznikla tato báječná knížka, která vás rozhodně pobaví, inspiruje, potěší a nejen to. Halina v ní používá svůj odzbrojují humor, životní náhled i zkušenosti. Součástí knihy jsou i báječné recepty, díky kterým všichni přežili celou karanténu. V tomto deníku autorka bilancuje nad svým životem, vzpomíná na svého manžela, dávné lásky, oslovuje své kamarádky i známé. Často vznikají zajímavé, trapné a humorné situace, které musí vyřešit. To by ale nebyla Halina, aby si neporadila a všechny situace bravurně zvládla.

Když jsem tuto knihu viděla v edičním plánu vydavatelství, říkala jsem si, o čem to tak asi bude může být a měla jsem trochu pochybnosti, zda mě bude bavit. Mýlila jsem se, jelikož od první strany jsem se bavila a od srdce zasmála. Kniha mě zaujala svým formátem a určitě i recepty na dobroty. Rozhodně jí doporučím všem milovníkům Haliny Pawlovské a nejen jim. Už je to pár let, co jsem v televizi sledovala Banánové rybičky a díky této knize jsem si na ně vzpomněla a mám je v živé paměti. Byla to prostě paráda.

Ukázka z knihy:

I když dneska karanténa tíží,

ve svých starých kostech cítím,

že hezké dny se zase blíží!

 

A tak, i když jsem zavřená doma, a z toho

věčného sezení mě už hodně bolí záda,

do éteru volám:

Lidi! Mám vás ráda!

 

Zákeřnému viru jeho zvrhlé choutky zmař!

Nechoď nikam ven a doma dobře vař!

 

Až vás začnou štvát životní podmínky,

nechte zvolna plynout svoje vzpomínky!

Několik slov u autorce:

Halina Pawlowská

Halina Pawlowská vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU, má za sebou scénáře sedmi celovečerních filmů. Nejznámější z nich, Díky za každé nové ráno, byl nominovaný na Oscara, nejlepším filmem roku 1990 se stala komedie Vrať se do hrobu. Snímek Zoufalé ženy dělají zoufalé věci byl natočen podle jejího knižního debutu. Od té doby napsala přes třicet knih, které získaly řadu ocenění. Některé byly přeloženy do polštiny, ukrajinštiny, slovenštiny, němčiny a italštiny. Halina Pawlowská je také známá televizní moderátorka, která oslovila diváky vlastními formáty jako V žitě, Zanzibar, Dokonalé štěstí a Banánové rybičky. Velmi úspěšné byly i časopisy, které založila a řídila jako šéfredaktorka, ať už to byl magazín Story, Šťastný Jim či Glanc. Napsala také čtyři divadelní hry, jeden muzikál a nyní spolupracuje s Českým rozhlasem Dvojkou, kde pravidelně představuje české autory a jejich tvorbu. Učí tvůrčí psaní a scenáristiku na vyšší odborné a vysoké škole Michael a spolupracuje také s Českou televizí. Má dvě děti, žije se svou rodinou a dvěma psy. Můžete ji také vidět v jejích divadelních vystoupeních, s kterými objíždí celou republiku, a má tak úzký kontakt se svými čtenářkami. I to je jeden z důvodů, proč patří mezi nejčtenější české autorky současnosti. A určitě je to hlavně proto, že všechny její texty jsou optimistické, veselé a mají v sobě moudrost.

Autor: Halina Pawlovská

Žánr: česká próza, humor

Vydáno: 2020, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 200

Vazba knihy: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem

ISBN: 978-80-267-1852-9

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *