Vlaštovka v bublině

Máte rádi romány od českých autorek a autorů? Chcete se podívat do budoucnosti roku 2045. Markéta Lukášková je autorkou románu Vlaštovka v bublině. Pojďte se společně se mnou podívat do jedné rodiny a odhalit různá tajemství. 

Barbora leží v nemocnici s diagnózou Parkinsonova nemoc s postupnou ztrátou paměti. Díky nové léčbě, kterou zkouší na Barboře jeden mladý lékař se Barbora postupně zlepšuje a je z nemocnice propuštěna domů. Má dceru Magdu a syna Michala. Magda již stihla postupně rozprodat její majetek, jelikož si myslela, že už se její máma z nemocnice nevrátí. Autorka  střídavě vypráví děj v současnosti v roce 2018 v kontrastu s dějem v roce 2045 v budoucnosti. Barbora postupem času se zlepšujícím se zdravím začíná rozplétat zamotané klubko událostí, nedorozuměních týkajících se jejího manželství se svým manželem Petrem. Podaří se jí odhalit, jak to vlastně všechno bylo a proč Petr odešel?

Román je opravdu zajímavou sondou do života jedné obyčejné rodiny v roce 2045. Velice mě zaujal a doporučila bych ho všem, co v životě tápou, neví si rady, jsou nespokojení a neví, co si s životem počít.

Čtení mě bavilo od začátku až do konce. Vůbec jsem se nenudila a se čtením jsem nemohla přestat. Chtěla jsem se dozvědět, jak to nakonec vše dopadne. Moc jsem hlavní hrdince Barboře přála, aby se jí vrátila paměť a mohla vše opět prožívat se svými blízkými naplno.

Zaujalo mě vyprávění autorky o budoucnosti, jak to asi vše bude vypadat, že káva bude nedostatkové zboží, klasické mobily už nebudou a mnoho dalších vymožeností. Trochu mě to možná i vyděsilo, zda tomu opravdu bude tak. Příběh byl zajímavý, k zamyšlení, jaká nedorozumění v životě mohou způsobit a nést si tak následky na celý život. Kniha má 335 stran, rozdělena na kapitoly vyprávění teď v současnosti a budoucnosti zakončené epilogem. Kniha má menší formát, díky tomu se mně dobře držela v ruce a příjemně četla.

Několik slov u autorce:

Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S, vedla Reflex.cz. Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který nyní čeká na filmové zpracování. Po Lososovi následovaly knihy Panda v nesnázíchInTyMně a Vlaštovka v bublině. Markéta ve volném čase zvedá činky, prohání svou fenku Pandu a snaží se šířit osvětu o vnímání psychických problémů nejen skrze své knihy.

Autor: Markéta Lukášková

Žánr: román, česká próza

Vydáno: Nakladatelství Motto ve společnosti Albatros Media a.s., Praha 2020

Počet stran: 336

Vazba knihy: vázaná s papírovým potahem bez laminace

ISBN: 978-80-267-1783-6

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *