Vinice ve Francii-další úžasný román z pera Julie Caplinové

Máte rádi romány Julie Caplinové? Chcete zažít krásnou letní romanci na francouzských vinicích? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, tak právě vám je určena novinka této skvělé autorky. Už se moc těším, kam autorku zavede další cesta za poznáním. 

Hattie má zlomené srdce a chce pracovně odjet do Francie do oblasti Champagne. Naskytne se jí možnost uspořádat velkolepou svatbu své sestřenice. Má na to dva měsíce proměnit trochu zanedbané a omšelé sídlo, kde se má svatba konat. Do příprav svatby sestřenice Gabby se vrhne s velkou vervou. Chce zapomenout na svého přítele Chrise, který ji jen využíval i na jeho matku, která chtěla pořád jen pozornost, vymýšlela i různé nemoci. Hattie si na pomoc přizve i svou kamarádku Fliss, která umí ty nejlepší dobroty. Hned na začátku se setkává s velmi okouzlujícím mužem Lucem. Chodí spolu na výlety, navštěvují různé výborné restaurace, i na pikniky mezi vinou révu. Hattie se musí rozhodnout, zda je to opravdu jen letní láska, která po skončení velkolepé svatby zmizí. Jak to vlastně má s Chrisem? Stihne všechny svatební přípravy dotáhnut do konce? Jak to nakonec všechno dopadne, to už vám neprozradím. Rozhodně se máte na co těšit.

Voňavé croissanty, nádherné šumivé šampaňské a francouzský šarm, to vše vás čeká v novince Julie Caplinové, která jako vždy nezklamala moje srdce. Román byl nádherný a velmi dobře se mně četl. Užívala jsem si ho od začátku, až do konce.

Kniha má 368 stran, celkem 40 kapitol, zakončena poděkováním autorky, ale i bonusovou kapitolou z knihy Útěk na venkově, kterou jsem taktéž četla a moc si ji užila.

Mám moc ráda romány z prostředí kaváren a restaurací, o cestování, o jídle, i o hradech. Je to velice příjemné si představovat dobré jídlo, pití i příjemně vonící kávu. Autorka ve mně vždy vyvolá příjemné pocity, že ne vše je negativní a že je třeba brát život z té lepší, pozitivní stránky. Každý máme nějaké starosti a trable, ale díky Romantickým útěkům si můžeme každý den udělat hezčí. Určitě bych se do Francie moc ráda podívala, musí to být opravdu krásná země. Titulní obálka skýtá nádhernou scenérii. Je na ní sklenička s šampaňským a nádherný výhled z okna na rozsáhlé vinice. Vyvolává to ve mně pocity radosti, štěstí, lásky i pohody.

Kniha Vinice ve Francii je vydaná i jako audiokniha.

Ukázka z knihy:

„Nicméně, vy se mi docela líbíte, takže si můžete dát jednu ke kávě. Lucu, jdi za Janine, aby nám ji uvařila, a přines ji.“ Odstrčila ho. „Chci si promluvit s tou tvou skoro přítelkyní a u toho nemusíš být.

Luc zakoulel očima, zjevně zvyklý na Martinu upřímnost.

„Jistě, madam.“

Jakmile odešel, Marthe se k ní otočila. „Tak co vás přivedlo na Chateau?“

„Přijela jsem, abych zorganizovala svatbu své sestřenice.“

„Jak zvláštní…Copak se vaše sestřenice nechce vdávat, že si ji nezařídí sama?“

Hattie se znovu zasmála, líbila se jí rychlá mysl staré dámy a její bezprostřednost. „Má spoustu práce, zatímco já mám volno.“

„Aha, chápu,“ zabručela Marthe a jejích modrých očích se rozzářil rošťácký plamínek. „Víte, že vás má Luc rád?“

Hattie vytřeštila oči nevěděla, jak reagovat.

„Je to poprvé, co za mnou přivedl dívku.“

„Aha,“ zamumlala potichu Hattie, teď ještě víc znepokojená.

Co na to říct?

Marthe ji zkoumala a očima se vpíjela do Hattiných, jako by jí viděla přímo do hlavy.

„Víte, že je velmi bohatý, že?“

„Stejně tak jako můj strýc,“ odpověděla Hattie. Po letech, kdy snášela hrubé poznámky Chrisovy matky a kdy se jí ani slůvkem nezastal, se už nechtěla nechat urážet. „Nejsem zlatokopka, jestli máte na mysli tohle. Ale kdybych měla, nemyslíte, že je Luc dost chytrý na to, aby to pochopil? A navíc, myslím, že ten, kdo bohatý je spíš jeho otec.“

Několik slov o autorce:

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, jež během života poznala.

Jako PR ředitelka se několik let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. A právě tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky.

Autor: Julie Caplinová

Přeložila: Ivana Čejková

Žánr: román pro ženy, beletrie

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 368

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-3968-2

Knihu můžete koupit zde:

Vinice ve Francii – Caplinová Julie | Knihy Grada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *