Italská dcera-odváží se následovat své srdce?

Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z knihy Italská dcera, kterou vydala Euromedia Group, Ikar v roce 2023. Zážitek z knihy je opravdu úžasný. Pohodlně se posaďte a pusťte se do čtení. 

Děj románu vás zavede do dvou časových rovin, a to je Itálie do roku 1946 a do Londýna, do současnosti. Tyto dvě časové linie se střídají, takže čtenář musí dávat pozor v jaké linii se v současné chvíli nachází, aby mu děj na sebe krásně navazoval.

Estée kamarádí odmalička s Felixem. On je syn pekaře, ona je velmi nadaná tanečnice. Felix je její životní láska. Estée dostane obrovskou příležitost pracovat ve světoznámém divadle La Scala. Felix začne pracovat v jejich úspěšné pekárně, kde vyniká výtečným sladkým pečivem s čokoládou. I když se oba milují, jejich cesty se sice sejdou, ale zase rozejdou. Jeho rodina má pro něj ale jinou partii. Jak to nakonec vše dopadne? Potkají se jejich životy znovu?

Lily dostane v rámci pozůstalosti vybledlý recept a divadelní program z divadla La Scala. Začne pracovat na italské vinici, aby mohla přijít na kloub tomu, co získala a co vlastně tyto indicie znamenají. Při tom všem ji pomáhá Antonio. Co pro ni znamená recept i divadelní program? Proč se její babička narodila v domově pro neprovdané ženy? Lily začne postupně rozplétat klubíčko událostí, které odhalují tragickou lásku Estée a Felixe. Co vše byli oba pro svou lásku obětovat?

Historický román o ztracené lásce, tajemství i neskutečné naději, která vyhasne až  jako poslední.

Román se mně moc líbil a jeho čtení jsem si užila. Přečetla jsem ho celkem rychle. Zajímalo mě, jak to nakonec dopadne. Na román jsem četla samé pozitivní recenze a že se opravdu líbí. Líbí se mně jeho obsahové zaměření i místo, kde se děj románu odehrál. Itálie je pro mě srdcová záležitost. Mám ji moc ráda. Věřím, že se tam zase někdy podívám.

Dohromady má kniha 34 kapitol, celkem 320 stran, na začátku je epilog, na konci je prolog a poděkování autorky. Děj měl spád, autorka sáhodlouze nepopisovala různé dějové linie, ale velice věcně a stručně se věnovala jednotlivým postavám, což vůbec nebylo na škodu.

Titulní stránka knihy je krásná. Je na ní nádherné město a pod ním je opar.

Ukázka z knihy:

„Smím prosit?“

Lily se usmála, přikývla, nechala se od něj odvést od stolu na místo, kde tančily ostatní páry, a připadala si úplně jako v jiném čase a na jiném místě, spíš jako nějaká postava z pohádky. Lidi, ten muž, všichni vypadali jako z úplně jiného světa, jiného světa.

Antonio jí shrnul vlasy z ramen, drze přitiskl rty na hebkou kůži na jejím krku nalevo od klíční kosti, vzápětí ji vzal do náruče a tančili spolu přes trávník. Tiskli se k sobě tváří, jejich těla se krásně houpala, byli ztracení ve svém vlastním světě.

Antonio s ní zatočil a jí to nevadilo, zaklonila hlavu a dlouze se mu dívala do tváře. Když se k ní potom opět přitiskl, byla jeho ústa velice blízko jejích, ale tentokrát ji nepolíbil.

Místo toto jí zašeptal do ucha.

„Co takhle že bychom se vrátili ke mně?“

Lily polkla. Antonio čekal na její odpověď a jí se rozbušilo srdce jako závod. Ale než by cokoliv řekla, prostě ho vzala za ruku a málem roztála blahem a proměnila se v loužičku v hlíně, když jí políbil konečky prstů a odváděl ji pryč.

„Dobré ráno,“ Antoniův hlas ji přímo pohladil. Lily otevřela oči, protáhla se a pomalu si začala vybavovat minulou noc.

Instinktivně si přitáhla přikrývku až pod bradu, ale Antonio ji shrnul na původní místo, níž, a nabídl jí svou náruč.

„Pojď ke mně. Přísahám, že nekoušu.“

Lily se rozesmála. věděla, že je hloupé být nervózní po společně strávené noci, ale nikdy nepařila k dívkám natolik spokojeným se svým tělem, že by se mohla klidně předvádět nestydatě nahá za ostrého ranního světla. A taky neměla zrovna moc zkušeností s probuzením se v posteli s mužem- a už vůbec se takovým, který bral nahoru tak samozřejmě jako Antonio.

Autorka: Soraya M. Lane

Přeložila: Štěpánka Svobodová

Žánr: beletrie, historické romány

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 320

Vazba knihy: pevná, s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-249-5238-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *