Foukneš do pěny – čeká vás pořádná jízda

Máte rádi romány Radky Třeštíkové? Chcete si přečíst další román neprodávanější české autorky současnosti? Nečekejte žádnou romantiku. Sbalte si kufry a vydejte se společně se mnou a hlavní hrdinkou na pořádnou jízdu. 

Hlavní hrdinka se vypraví na cestu, kde se snaží vyřešit své problémy, nevyjasněné záležitosti, křivdy i zmatek, který prožila ve svém dětství i dospělosti. Na cestě elektromobilem potkává řadu lidí, kteří se jí různým způsobem zaryjí pod kůži. Jak to nakonec vše dopadne? Neváhejte a pusťte se do čtení. Rozhodně nečekejte žádnou romantiku.

Od této autorky jsem měla možnost si přečíst již druhou knihu. Četla jsem na tuto knihu spíše negativní recenze a proto jsem se rozhodla, že si jí přečtu. Většinou mám na takové knihy jiný názor. I tentokrát se mé pravidlo potvrdilo. Zpočátku jsem měla problém se začíst do knihy a chápat roviny vyprávění, zda se jedná o minulost nebo současnost. To ale trvalo jen chvíli a brzy jsem hltala stránku po stránce. Tato kniha pro mně byla velkou výzvou. Hlavní hrdinka retrospektivně prožívá svůj dosavadní život. Bilancuje, hodnotí vše, co zažila, jak v dětství, tak i v manželství. Musím říci, že to nebyla snadné chvilky. Tento román bude ve mně dlouho doznívat a rozhodně mě nenechal chladnou. Nad některými pasážemi jsem musela dlouho přemýšlet. Způsob jakým autorka vypráví tento příběh je velice zajímavý a živý. Musím říci, že mě mnohdy mrazilo v zádech a představovala si barvitě dané situace. Někdy stačí opravdu jen zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme a co nám to přináší. Kniha má 250 stran a je rozdělena na jednotlivé kapitoly, které nejsou nijak pojmenované.

Na titulní stránce knihy jsou písmena do tvaru bublinek. Takže stačí opravdu jenom fouknout a budou pryč. Můj subjektivní pocit z této titulky je spíše pocit prázdnoty, nicoty. Fouknu a najednou nic není.

Už se moc těším na další knihu této autorky. Nejedná se sice o snadné čtení, ale takový je mnohdy život a věřím, že se v tomto příběhu mnoho lidí najde a pomůže jim to se odrazit ode dna.

Několik slov u autorce:

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková je nejprodávanější českou autorkou současnosti. Narodila se a vyrůstala na Jižní Moravě, v Praze vystudovala práva a sedm let se jim profesně věnovala. Prvotinu vydala v roce 2014, největšího ohlasu zatím dosáhla svou třetí knihou Bábovky, která se stala literární událostí roku 2016. Mimořádně úspěšný byl i následující román s detektivní zápletkou Osm a kniha Veselí, ve které se hlavní hrdinka vrací z Prahy do Veselí nad Moravou, odkud autorka pochází. Její šestá kniha Foukneš do pěny vás vezme až na konec světa.

Autor: Radka Třeštíková

Žánr: čtení pro ženy, psychologický román

Vydáno: 2020, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 256

Vazba knihy: brožovaná lepená s chlopněmi

ISBN: 978-80-267-1802-4

Více informací naleznete zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *