Daniela- romantický příběh ženy, která touží po opravdové lásce

Kniha s názvem Daniela mě zaujala a říkala jsem si, o čem asi bude. Po jejím přečtení musím říci, že mě nesmírně překvapila v dobrém slova smyslu. Román vydalo nakladatelství Pointa v Praze. 

Daniela je hlavní hrdinkou románu. Pracuje v reklamní agentuře, píše knihy pro děti i romány pro dospělé. Má krásný dům a vše tak nějak vypadá dokonale. Manželství s Mirkem není ale vůbec šťastné a spokojené. Proto více energie věnuje své kreativní práci a začne přehlížet řadu věcí, které její manžel dělá. Začíná mít podezření, že ji je nevěrný. Proč? Takovou otázku si Daniela klade. Pak ale přijde něco, po čem se Daniele život změní od základů a bude se muset se vším vyrovnat. Bude nakonec šťastná a spokojená? Najde ten pravý život, o kterém píše ve svých románech? Tak to už se nechte překvapit a neváhejte, čeká vás velmi silný příběh s dobrým koncem.

Čtení tohoto románu jsem si moc užila. Narazila jsem na něj náhodou. Moc mě zajímalo, jak na mě zapůsobí. Anotace se mně líbila. Autora této knihy neznám a určitě mě jeho styl psaní mile překvapil. Zajímavá zápletka, drobné detaily vás v příběhu rozhodně zaujmou. Román má 200 stran, celkem 41 kapitol. Námět románu je velmi zajímavý. Zaujalo mě, zároveň možná i trochu vyděsilo, jak málo si ve vztazích všímáme řady věcí a určitě mě po přečtení tohoto románu donutilo přemýšlet, jak často jsme zahledění a je třeba si více všímat signálů, které nám naši partneři vysílají, než bude pozdě.

Myslím si, že je velmi důležité jít za svými sny, nenechat se odradit a bojovat, tak jako bojovala hlavní hrdinka románu Daniela. Její síla, odhodlání, touha splnit si své sny byly neskutečné a moc jsem ji fandila, aby se ji to podařilo. Trochu mě překvapilo, jak autor dokázal líčit některé dějové linky. Někdy jsem měla pocit, že knihu píše žena, jelikož způsob přemýšlení neodpovídal muži. Což bylo velmi zajímavé, ale i tak jsem si čtení užila od první strany a nemohla jsem se vůbec odtrhnout.

Kniha zaujme všechny romantické duše, ženy i muže, dále také všechny ty, co mají rádi zajímavou zápletku a nejen jim.

Ukázka z knihy:

Ráno se Daniela cítila svěží a odpočinutá. Ke svému překvapení necítila ani přehnanou nervozitu. Přesto se rozhodla vynechat bazén, chtěla mít raději časovou rezervu, aby zbytečně nepanikařila. Po snídani si připravila suroviny na polévku. Rozhodla se pro domácí bramboračku. Udělala polevu na dezert a vrátila jej do chladničky. Prostřela stůl, zkontrolovala dům a pak se pustila do polévky. Brzy to v kuchyni příjemně vonělo houbami, česnekem a majoránkou. Oloupala brambory a připravila zeleninový salát. Stáhla teplotu pod polévkou a zkontrolovala v zrcadle vizáž. Pro tuto chvíli měla hotovo, nedomlouvali se na přesný čas, což jí nevadilo. Polévku má hotovou a hlavní chod je otázkou pár minut. Jen nevěděla, co s časem do Filipova příjezdu. Rozhodla se počkat v zahradní houpačce. Ale jen co vkročila na trávník, ozval se na ulici zvuk klaksonu. Otevřela ovladačem vrata garáže a šla přivítat hosta. Načasování bylo dokonalé. Filip se na ni usmál, podal jí ruku a po drobném zaváhání ji letmo políbil. Podal jí kytici krásně naaranžovaných jarních květin, která úžasně voněla.

Autor: Jiří Černý

Žánr: romantika, love story

Vydáno: 2023,  Nakladatelství Pointa v Praze ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 200

Vazba knihy: brožovaná, lepená

ISBN: 978-80-7691-067-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *